Menu

Nawałnica Aileen przeszła nad Wielką Brytanią

Nawałnica Aileen przeszła nad Wielką Brytanią
W niektórych miejscach wiało z prędkością ponad 130 kilometrów na godzinę... (Fot. Getty Images)
Ponad 70 tys. domów na zachodzie Wielkiej Brytanii, m.in. w Walii, zostało pozbawionych prądu ze względu na przejście nawałnicy Aileen. Obecnie usunięto większość usterek i przywrócono normalne funkcjonowanie sieci.
Reklama

Najmocniejsze podmuchy wiatru odnotowano w południowej Walii, gdzie wiało z prędkością ponad 130 kilometrów na godzinę. W niektórych rejonach kraju wydano również ostrzeżenia, że wiatr może zdmuchnąć ciężarówki z jezdni.

Podczas porannych godzin szczytu wiele pociągów było opóźnionych ze względu na zerwane kable i połamane drzewa, które w nocy spadły na tory kolejowe. Wczesnym popołudniem już tylko jeden z przewoźników, Southern Rail, wciąż informował o opóźnieniach w ruchu.

Wcześniej brytyjski instytut meteorologiczny Met Office wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali, alarmując o zagrożeniach związanych z pogodą.

W ubiegłym tygodniu Met Office przedstawiło listę nazw dla poważniejszych nawałnic, które przejdą nad Wielką Brytanią w sezonie 2017/2018. Ułożona alfabetycznie lista zawiera m.in. imiona Brian, Eleanor, Fionn, Maeve, Niall i Winifred.

Służby ratunkowe szybko uporały się ze zniszczeniami po nawałnicy. (Fot. Twitter/@CivilDefWatch)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Reklama