Menu

Najbliższa runda negocjacji ws. Brexitu opóźniona o tydzień

Najbliższa runda negocjacji ws. Brexitu opóźniona o tydzień
Kolejna runda negocjacji będzie opóźniona na wniosek brytyjskiego rządu. (Fot. Thinkstock)
Na wniosek strony brytyjskiej o tydzień została przesunięta najbliższa runda negocjacji między Komisją Europejską a Wielką Brytanią w sprawie Brexitu - poinformowali dyplomaci w Brukseli. Powodem jest "brytyjski kalendarz polityczny" - uzasadniono.
Reklama

Kolejna runda negocjacji miała się rozpocząć 18 września. Obecnie obowiązujący termin to 25 września.

"Wielka Brytania i Komisja Europejska wspólnie uzgodniły, że czwarta runda negocjacji rozpocznie się 25 września" - ogłosił rzecznik prasowy brytyjskiego rządu.

Reuters precyzuje, że 21 września brytyjska premier Theresa May ma wygłosić znaczące przemówienie poświęcone Brexitowi. Jedno ze źródeł Reutersa podało, że opóźnienie kolejnej rundy negocjacyjnej pozwoli Londynowi na przedstawienie swojego punktu widzenia i planów dotyczących opuszczenia Unii Europejskiej.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Brukseli główny negocjator z ramienia UE Michel Barnier ocenił, że postęp w rozmowach jest powolny i nieumożliwiający przejścia do kolejnego etapu dyskusji o przyszłych relacjach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w październiku br., na czym bardzo zależy Brytyjczykom.

Unijni negocjatorzy podkreślają cały czas, że ich priorytetem jest wcześniejsze osiągnięcie porozumienia w kwestiach dotyczących samego wyjścia z UE, w tym m.in. rozliczeń budżetowych, granicy pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią i wzajemnych praw obywateli obu stron. Strona unijna uważa postęp w tych dziedzinach za niewystarczający.

 

  Komentarze


  • Wolny
   13 września, 14:53

   THC jesli juz to nie jestes u siebie tylko masz brytyjski paszport a to duza roznica . Zeby byc tutaj u siebie (na terenie anglii) bo musialbys miec angielski paszport a nie brytyjski a o takowy dopiero mozna sie ubiegac w 3 pokoleniu . Gotowy na zaplacenie 40 % podatku w Polsce? :D

  • Czytelnik
   13 września, 15:17

   Spakowani?

  • Tomek
   13 września, 15:58

   Wolny bardzo dobrze mu napisałeś a ogólnie to wydaje mi się ze ten THC i Czytelnik to dwaj frajerzy którzy są mądrzy tylko przez internet

  • Ga
   13 września, 17:11

   A kto by sie przejmowal jakims czytelnikiem,thc czy x ,kazdy ma swoje zycie I mozliwosci.

  • Husarz
   14 września, 11:41

   Ten czytelnik i THC to może być ten sam pajac,nie warto tracić czasu na tego przygłupa

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.11.2017
  GBP 4.731 złEUR 4.211 złUSD 3.556 złCHF 3.624 zł

  Sport


  Reklama