Menu

NHS pisze list do niemowlęcia, które ma zapłacić za leczenie

NHS pisze list do niemowlęcia, które ma zapłacić za leczenie
NHS przez pomyłkę wysłało list do dziecka, które miało 8 dni. (Fot. Thinkstock)
Ma zaledwie 8 dni, dwoje brytyjskich rodziców, ale NHS już go straszy opłatami za leczenie. Brytyjska służba zdrowia uważa, że dziecko nie ma prawa do bezpłatnego leczenia w Wielkiej Brytanii i musi okazać stosowne dokumenty.
Reklama

W prawdziwe osłupienie wprawiło NHS dwoje Brytyjczyków, którzy otworzyli list błędnie wysłany do ich potomka. Brytyjska służba zdrowia twierdzi w korespondencji, że dziecko nie jest rezydentem Zjednoczonego Królestwa i nie może korzystać z bezpłatnego leczenia.

Brytyjczycy Nick Horne i jego żona Latha, osiem dni po przyjściu na świat córki Violet, otrzymali list zaadresowany do dziecka z departamentu obsługującego zagranicznych pacjentów w Wielkiej Brytani. Szpital twierdzi, że to zwykła pomyłka administracyjna.

Zamieszanie powstało po tym, jak jeden z urzędników odczytał jedynie panieńskie nazwisko matki (Vipulananthan) i zażądał dokumentów potwierdzających prawo do pobytu w tym kraju.

W liście do małej dziewczynki poproszono między innymi o paszport, akt małżeństwa i potwierdzenie płacenia podatków.

Zwracając się do niemowlęcia NHS napisało: "Z naszych informacji wynika, że będziesz musiała zapłacić za leczenia w London North West Healthcare NHS Trust. NHS nie jest darmowe. Jako odwiedzająca Zjednoczone Królestwo musisz zapłacić za pobyt w szpitalu”.

Pomyłka ma zapewne związek z zapowiedziami brytyjskiego rządu, iż cudzoziemcy będą musieli płacić tysiące funtów za dostęp do państwowej służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na każde 100 funtów wydane na leczenie imigrantów, do państwowej kasy wraca tylko 23.

 

  Komentarze


  • Majkokajko
   20 września 2017, 19:52

   ja uwazam ze wiecej wraca niz tylko 23 funty wraca bo jesli czlowiek jest zdrowy i pracuje to ten system juz go i tak dobrze wydoil poprzez np najnizsza krajowa ktora jest smiesznie niska a brytyjscy kapitalisci wykorzystuja to do maximum przyzwoitosci.Nawet pracujac dla prywatnej osoby jako uslugobiotrca juz na wstepie jestem wydojony poprez ,,very chip please "Jako obywatel drugiej kategorii i tak nie mam szans na lepsze stanowisko nawet jesli bym byl najcudowniej uzdolnionym dzieckiem . ale jestem z POLSKA co niektorzy geniusze z Anglii do dzisiaj nie wiedza gdzie ten kraj lezy .

  • Czytelnik
   21 września 2017, 02:43

   Oczywiscie ze wraca. Jakby to bylo mozliwe ze dyrektorzy NHS zarabiaja Miliony I maja Jeszcze bonusy z tego tytulu? I sami korzystajac z prywatnej opieki zdrowotnej.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.03.2018
  GBP 4.811 złEUR 4.224 złUSD 3.430 złCHF 3.603 zł

  Sport


  Reklama