Muguruza defeated Radwanska

"Isia" za burtą Wimbledonu (Fot. Getty Images)
Agnieska Radwanska breaks back on her way to making it one set apiece against Garbine Muguruza in the first Wimbledon women's singles semi-final on Centre Court.

"To był półfinał najwyższej jakości" - ocenił jeden z internautów na stronie twitterze Wimbldonu. Choć Polce należą się słowa uznania za grę, w finale zobaczymy utalentowaną Garbine Muguruzę z Hiszpanii.

Hiszpanka w finale spotka się z Sereną Williams lub Marią Szarapową.

Pierwszy set przebiegał wyraźnie pod dyktando Muguruzy, która prowadziła 2:0 i 5:1. Druga partia rozpoczęła się podobnie, ale od stanu 1:3 krakowianka wygrała pięć gemów z rzędu i wyrównała na 1:1 w setach. Decydująca odsłona to na początku dwa kolejne przełamania z obu stron. Decydującym momentem okazał się przegrany przez Polkę gem przy własnym serwisie na 2:4.

Radwańska po raz trzeci wystąpiła w półfinale imprezy na londyńskiej trawie - w 2012 roku dotarła do finału, który przegrała z Sereną Williams, a rok później drogę do decydującego pojedynku zamknęła jej Niemka polskiego pochodzenia Sabine Lisicki.

Polska tenisistka dzięki występowi w najlepszej czwórce Wimbledonu awansuje prawdopodobnie na siódme miejsce w światowym rankingu. Na korcie zarobiła w tym turnieju 470 tys. funtów, czyli ok. 2,8 mln złotych. W drugim półfnale Amerykanka Serena Williams zagra z Rosjanką Marią Szarapową.

Polka przegrała ostatecznie 2:6, 6:3, 3:6, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.