Menu

Mourinho would prefer Europa League glory to top-four finish

Mourinho would prefer Europa League glory to top-four finish
Zespół z Manchesteru zajmuje piąte miejsce w Premier League z 52 punktami. (Fot. Getty Images)
Manchester United manager Jose Mourinho said he would rather win the Europa League this season than finish in the top four of the Premier League, even if his side will be fighting their hardest to do both.
Advertisement
News available in Polish

Portugalczyk obiecał, że zrobi wszystko, aby osiągnąć oba cele.

"Ale jeśli miałbym wybierać, wolę LE. Daje nam to samo, czyli awans do Champions League. Poza tym każde europejskie trofeum jest prestiżowe, do tego mielibyśmy okazję zdobyć Superpuchar Europy" - podkreślił 54-letni szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie internetowej "Czerwonych Diabłów".

Zespół z Manchesteru zajmuje piąte miejsce w Premier League z 52 punktami. Traci cztery do czwartego Liverpoolu, ale ma też do rozegrania dwa zaległe spotkania. Z kolei w ćwierćfinałowym dwumeczu w LE zmierzy się 13 i 20 kwietnia z Anderlechtem, którego piłkarzem jest Łukasz Teodorczyk.

"Musimy jednak zrobić wszystko, żeby awansować do czwórki w ekstraklasie, bo zawsze istnieje ryzyko, że nie zdobędziemy trofeum za LE. Chelsea, Tottenham, Arsenal, Liverpool i Manchester City będą już grać tylko po jednym meczu w tygodniu, ale my będziemy walczyć do końca" - zapewnił Portugalczyk.

Poprzedni sezon "Czerwone Diabły" zakończyły na piątym miejscu.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Advertisement