Menu

Młoda Polka uniknęła więzienia, bo jest "damą"

Młoda Polka uniknęła więzienia, bo jest
Dziennik "The Times" podkreśla, że Polka brała miesiąc temu udział w marszu nacjonalistów, ramię w ramię z neonazistami... (Fot. "The Times"/screenshot)
Polska studentka, która po pijanemu nazwała ochroniarza w klubie "czarnym" i zaatakowała policjantów, uniknęła więzienia. Sędzia nazwał ją damą i puścił wolno - donosi brytyjska prasa.
Reklama

15 grudnia ubiegłego roku 18-letnia Karolina Szumko - studentka fotografii na Kingston University - po wypiciu połowy butelki wódki wszczęła przed Notting Hill Arts Club w zachodnim Londynie bójkę, gdy odmówiono jej wstępu do klubu. Kiedy zainterweniował pracownik ochrony, nazwała go „f...ing black” , a managera klubu uderzyła.

Gdy została zatrzymana przez patrol policji, wskoczyła na jednego z funkcjonariuszy, biła go w twarz, a drugiego kopała. Krzyczała też do policjantów, że są "rasistami, udającymi białych, a życzącymi wesołych świąt muzułmanom". Nie lepiej zachowywała się po umieszczeniu jej w areszcie. Na jednego z oficerów wylała wodę, kontynuując swoje obraźliwe tyrady - czytamy w dzienniku "Metro".

Poglądy studentki pierwszego roku, która przyjechała na Wyspy 5 lat temu, obrazują także zamieszczane przez nią na mediach społecznościowych zdjęcia z marszy neonazistów 11 listopada w Warszawie, z jej komentarzem: „Jaki piękny dzień” - odnotowuje dziennik "The Times".

W poniedziałek 18-latka stanęła przed sądem w Hammersmith (zachodni Londyn). Sędzia orzekł, że winę za jej zachowanie ponosi alkohol.

“Widać, że żałujesz tego, co się stało. Nie wyślę damy za coś takiego do więzienia” - oznajmił w swoim orzeczeniu Adrian Turner.

Za trzy przypadki zaatakowania oficera policji, zakłócania porządku na tle rasowym, przemoc wobec osoby wykonującej obowiązki służbowe oraz cywilnej Szumko została skazana na 150 godzin pracy na cele społeczne oraz wypłacenie każdej z ofiar po £200.

 

    Komentarze


    • Kaja
      17 marca 2017, 12:48

      Do Ulanowski.Panu nie dorowna w aktywnosci na forum .Wszedzie Pana pelno placa Panu za to?!

    • Ja
      17 marca 2017, 13:04

      Od kiedy 11 listopada jest dniem neonazistow.Jak zawsze lewacki londynek brawo

    • Czytelnik
      17 marca 2017, 13:04

      Znam te Polskie damy ....tu damy temu damy

    • THC
      17 marca 2017, 13:21

      @Michael Zbigniew Rosinski - nastepny polaczek, chodzisz na silownie? udajesz twardziela z Polski (czyt. Cemenciarz, pustak) ? hue hue hue A ja sie smieje z idotow, ktorzy przyjechali do UK i na FB postuja haselka typu: "Nigdy nie zapomne skad pochodze!" - a kogo to k....wa obchodzi skad pochodzi taki idiota? pakuj sie!

    • Bromba
      17 marca 2017, 13:58

      THC - co ty jarasz?
      Jaraj polowe. Zle ci sluzy.
      Moze za dlugo tu siedzisz i czas na powrot do domu?

    • THC
      17 marca 2017, 14:15

      Damy?! widac te damy w UK, benefity pobieraja tylko i wygladaja jak pol d..y zza krzaka. Polki nie maja gustui sa za bardzo stereotypowe.

    • Lalala
      17 marca 2017, 14:44

      Czytelnik widac ze z inna kobieta jak polka nie byles, bo nie wiesz co mowisz a angielki (tu gdzie mieszkamy ) to jedne z najwiekszych ..... ale skad ty bys wiedzial
      Clown

      Myslalam ze o mnie pisza ten artykul . Nice judge. Had similar one.
      200 godzin, ale blocks nie byl problemem, pokis byly i nie vodka ale Tequila

    • THC
      17 marca 2017, 15:10

      Czytelnik teraz już wiemy z kim się zadajesz i komu dajesz hahahahaha

    • Do THC
      17 marca 2017, 16:29

      Czlowieku co ty soba reperzentujesz?! Cisniesz po wszystkich- dlaczego? Co Cie boli?

      Chcesz z siebie inteligenta zrobic? Pokazac ze jestes lepszy?
      Bo mi sie wydaje ze masz pewien problem ze soba moze to ty pobierasz benefity, moze marnie zarabiasz!? I tu chcesz Pokazac ze jestes lepszy! Ludzie sukcesu tak sie nie zachowuja nie ponizaja innych! Kozakiem I milionerem kazdy tu moze byc, a skoro jestes Kozakiem to pisz komentarze z fb.

    • Londynczyk
      17 marca 2017, 19:00

      THC pisze sie poloczek hihi

    • Stokrotka
      17 marca 2017, 19:29

      Ulanowski ty jak zawsze żałosny sku....... nie chce się zniżać do twojego poziomu!!!! jak zawsze nie na temat i jak zawsze atak na kogoś z forum
      Byłeś jesteś i zawsze będziesz niedouczonym niedorozwiniętym zacofanym szowinistycznym gnojem

    • Zabulka
      18 marca 2017, 06:44

      Ulanowski jak mozesz kobiete wyzwywac od starej i do tego kozy.....gdybys mial jeszcze resztki rozumu w tej swojej hmmm.tez nie mlodej juz lysiejacej glowie.....jad jad i jad polonia zalewa sie jadem Zycze wam udanego weekendu i dzentelmenow takich jak sedzia aby bylo wiecej ....

    • Stokrotka
      18 marca 2017, 12:22

      ulanowski w ostatnim komentarzu pisałeś na pewno o Anecie czy o sobie bo jakimś zbiegiem okoliczności wszystko dokładnie pasuje do twojego opisu i zachowanie jakie juz od długiego czasu obserwuje na forach

    • Do Zabulka
      18 marca 2017, 14:26

      Jarek a ty skurw..,. co ty soba reprezentujesz. Dno moralne , intelektualne. Jestes piepszonym pasożytem żerujacym na samotnej matce z dzieckiem. Nierób , pasożyt i beneficiarz. Twoja dziewczyna wie ze dymasz jej kuzynke gdy ta idzie do roboty by zarobic na ciebie?

    • Stokrotka
      18 marca 2017, 19:51

      Drogi Panie Adamie Wozniak zanim Pan zacznie coś zgłaszać i nas tu atakować prosze się uprzejmie zapoznac z historią wpisów oraz aktywności Pana Tomasza Ulanowskiego Kowalskiego na tym jak i innych forach bo smie stwierdzić że nasze wypowiedzi przy jego obrażaniu są wręcz anielskimi wypowiedziami
      pozdrawiam

    • Stokrotka
      18 marca 2017, 20:30

      Adam Wozniak swoja drogą to z Ciebie też niezłe ziółko
      najpierw sam prowokujesz"stokrotka i zabulka ty nie wiesz jakiej jestes orientacji seksualnej? Facet prawie 30 lat nigdy nie pracowal , zyje z nie swoich pieniedzy i w nie swoim domu zdradzajac pod nosem swoja zywicielke. PASOZYT,DRAN reszte niech dopisza inni" a potem namawiasz do zgłaszania ataków na forach no chyba wypada siebie też zaraportować??

    • Nie tolerowac
      18 marca 2017, 23:28

      http://report-it.org.uk/your_police_force
      w pierwszej kolejnosci kaczor , thc , stokrotka.
      Zglosic i nie odpowiadac na zaczepki

    • Ja
      19 marca 2017, 16:18

      Adam Wozniak dziekuje za link. Na pewno z niego skorzystam. Z tym trzeba skonczyc. Kim jest ta stokrotka ? Patologia

    • Tomas