Menu

Mistrz świata Bosse nie był w stanie świętować jak Usain Bolt

Mistrz świata Bosse nie był w stanie świętować jak Usain Bolt
Na Francuza kompletnie nikt nie stawiał. Nawet on sam... (Fot. Getty Images)
Pierre-Ambroise Bosse po zdobyciu złotego medalu mistrzostw świata w biegu na 800 m nie tryskał radością. "Nie byłem w stanie świętować jak Usain Bolt. Przeszedłem 200 m i zwymiotowałem" - przyznał Francuz. Drugi w Londynie był Adam Kszczot.
Reklama

Bosse, czwarty zawodnik ubiegłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro, początkowo trzymał się z tyłu stawki. Francuz do ataku przystąpił przed ostatnim wirażem i błyskawicznie zaczął wyprzedzać rywali. Nieco później przyspieszył Kszczot, który z ostatniej pozycji przesunął się na drugą. Od zwycięzcy był wolniejszy o 0,28 s.

"Czułem się jak mały chłopiec, który bardzo chciał dostać swoją wymarzoną zabawkę. Nie miałem nic do stracenia i zaatakowałem. Kiedy ich minąłem pomyślałem sobie, że muszą być wściekli. Spodobało mi się to uczucie, byłem jak wojownik" - przyznał Bosse agencji AFP.

Po wyścigu wielkiej radości jednak nie okazywał.

"Musiałem się uszczypnąć, bo to do mnie nie docierało. Poza tym wyścig na 800 m to nie to samo co sprint. Nie byłem w stanie świętować jak Usain Bolt. Przeszedłem 200 m i zwymiotowałem" - podsumował.

To największy sukces w karierze 25-latka z Nantes. Dwa lata temu w Pekinie, kiedy Kszczot również wywalczył srebrny medal, był piąty.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama