Menu

Mimo widma Brexitu rośnie liczba pracowników UE w UK

Mimo widma Brexitu rośnie liczba pracowników UE w UK
Brytyjski rynek pracy wciąż jest atrakcyjny dla obcokrajowców. (Fot. Thinkstock)
Według najnowszych danych, opublikowanych wczoraj przez Krajowe Biuro Statystyczne, wzrosła liczba pracowników z Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii. To kolejne doniesienie o coraz większym zainteresowaniu europejskich imigrantów pracą na Wyspach.
Reklama

Liczba pracowników z Rumunii i Bułgarii tylko w ubiegłym roku wzrosła o 80 tysięcy - do rekordowego poziomu ponad 310 tysięcy.

Badania wskazały również, że całkowity wzrost zatrudnienia, jaki można było zaobserwować między styczniem a marcem tego roku, generowany był praktycznie wyłącznie przez obcokrajowców.

Liczba osób pracujących, urodzonych w Wielkiej Brytanii, spadła o tysiąc i utrzymuje się na poziomie 26,2 miliona osób. Z kolei liczba zatrudnionych obcokrajowców wzrosła o 388 tysięcy i wyniosła 5,8 miliona.

“Osiągnęliśmy poziom praktycznie pełnego zatrudnienia wśród Brytyjczyków, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na imigrantów. Tak długo jak brytyjska gospodarka będzie silna, tak długo ludzie spoza Wielkiej Brytanii będą przyjeżdżać tutaj do pracy” - stwierdził Carlos Vargas-Silva, dyrektor Oxford University.

Liczba zatrudnionych w Wielkiej Brytanii obcokrajowców spadła w trzecim i czwartym kwartale ubiegłego roku o blisko 50 tysięcy, ale po tym okresie liczba urosła o prawie taką samą wartość.

Ponadto, liczba pracujących imigrantów jest o blisko 40 tysięcy większa niż w tym samym okresie zeszłego roku. Oznacza to, że pomimo Brexitu i towarzyszącej mu niepewności, ludzie nie rezygnują z wyjazdów do Wielkiej Brytanii

Według ostatnich badań Work Service, emigrację zarobkową rozważa 14 procent mieszkańców Polski. Większość z nich zainteresowana jest właśnie brytyjskim rynkiem pracy.

 

  Komentarze


  • Heheh
   18 maja 2017, 20:35

   Poczekajcie az przyjma do EU Albanie,Macedonie, i inne balkanskie kraje i poczekajcie do 11 czerwca kiedy to ukraincy beda mogli podruzowac po Schengen bez wiz :)- wtedy to beda mieli pracownikow!

  • Elda
   19 maja 2017, 06:55

   bzdury siane przez polaków, propaganda!!! szkoda klikać !

  • THC
   19 maja 2017, 09:37

   Heheh poczekaj już niedługo bedziesz i w Polsce miał kolorowo Heheheh .
   Elda to nie sa bzdury taka jest rzeczywista prawda , nowa fala EMIGRANTÓW EKONOMICZNYCH z innych krajów w tym Polacy szykuja sie do podróży do W.Brytanii

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama