Menu

Miliony szczurów w drodze do ludzkich domostw

Miliony szczurów w drodze do ludzkich domostw
Szczury to bardzo inteligentne zwierzęta... (Fot. Thinkstock)
Miliony szczurów będą w nadchodzących tygodniach próbowały się dostać do naszych domów - ostrzega serwis "Metro". Z powodu coraz niższych temperatur gryzonie zaczynają się przenosić do siedlisk ludzkich. Ich liczbę jeszcze powiększy nowy, dwutygodniowy system odbioru śmieci.
Reklama

Jesień to pora roku, kiedy szczury przenoszą się z pól i lasów do ludzkich domostw. Tym razem skalę inwazji powiększy jednak jeszcze fakt, że niektóre władze lokalne w Anglii zadecydowały o wywozie śmieci co drugi tydzień. Przepełnione kuchennymi odpadkami kosze to raj dla gryzoni.

Terry Walker, dyrektor zarządzający firmy deratyzacyjnej TP z Poole, poinformował, że jego pracownicy odbierają coraz więcej wezwań do budynków mieszkalnych i biurowców.

“Z roku na rok widzimy rosnące zainteresowanie naszymi usługami. Jest coraz więcej szczurów i myszy w domach i firmach. Ludzie trzymają różne rzeczy koło koszy, a duże rodziny wystawiają śmieci w workach, zamiast wrzucać je do pojemników. Odpady są potem rozrzucone po całej ulicy. Jeśli chodzi o pomieszczenia komercyjne, to szczury zdają się dokładnie wiedzieć, o której godzinie wystawiane są śmieci. Można zobaczyć, jak biegną do koszy dosłownie minuty po wyrzuceniu odpadów” - wylicza specjalista.

Według British Pest Control Association, typowy dom ma 12 potencjalnych dróg, przez które szczury dostają się do środka. Gryzonie potrafią bowiem przecisnąć się przez szczelinę o szerokości zaledwie 1 centymetra. Pierwszą oznaką obecności intruzów są, zdaniem ekspertów, odgłosy pod podłogą lub w ścianach.

“Często padające o tej porze roku deszcze wymywają szczury ze studzienek kanalizacyjnych i innych schronień, dlatego przenoszą się wyżej nad ziemię. Szczególnie teraz należy robić wszystko, by chronić domostwa przed nieproszonymi gośćmi. Gryzonie będą się próbowały dostawać do wnętrz przez garaże, szopy i piwnice” - ostrzegają eksperci.

 

  Komentarze


  • Polak
   12 września 2017, 10:36

   Wielka brytania to 3 swiat !jestem z Gdanska i w lato zabieraja smieci 7 dni w tyg a w zime co 2 dzien!angole to brudasy i tyle

  • Czytelnik
   12 września 2017, 12:22

   Slodkie i inteligetne zwierzaczki wiedza dobrze ze moga sobie pozwolic na wiele w tym kraju. Jak my wszyscy :D

  • Sowa
   12 września 2017, 13:41

   Zgadzam sie z Polak, mieszkalam przez kilka dni w Gdansku i bylam tym faktem zaskoczona, a zwrocilam na to uwage, poniewaz niefortunnie wynajelam pokoj z widokiem na smietnik :)
   To prawda czytelniku, ze szczurki sa inteligentne i jeszcze sliczne i maja takie piekne lapki. Niestety mamy z nimi konflikt i nie chcemy ich w naszych domach.
   Pozdrawiam.

  • THC
   12 września 2017, 14:26

   Sowy poluja na gryzonie zeby oszczedzic na podatek w PL. #spakowani#torbawkrate#marianzwasem#beneficiarze. Spakowani?

  • Janusz I Grażyna
   12 września 2017, 16:50

   Ale ten czytelnik I Thc to są niezłe szczóry. Trzeba na nich zastawic pólapke. Najlepiej w torbie w kratę zostawić czek na 30 funtów z benefitow I jak któryś wejdzie to zasunac i wysłać w paczce do kaczolandii a tam juz zrobią z nimi pożądek

  • Kuba
   12 września 2017, 21:56

   Czytelnik i Thc to są goście którzy nic kompletnie nie maja bo w przeciwnym wypadku było by zajęci swoim życiem i zarabianiem niż trollowanie na Londynku i wypisywaniem głupot oraz zmyślonych wiadomości o swoim żekomym dobrobycie i zarobkach z nieba wziętych z jakiej trzeba byc wiochy żeby w kółko powtarzać przez rok spakowani o Non stop pajacował pod każdym artykułem w głowie mi sie to nie mieści 😊jak nudne życie trzeba mieć i jak zryty mieć łeb żeby stać sie kimś takim

  • THC
   13 września 2017, 14:51

   @Kuba: masz racje, nie bede wiecej pisal ile zarabiam itd, bo i tak mi nikt nie wierzy. Ale jaja wychodzi na to, ze wiekszosc plebsu ktora tu jest nic nie zrobili ze swoim zyciem. Przyjechali po benefity albo chodzic do pracy za minimalna z nadzieja, ze dostana podwyzke.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama