Milik knee injury 'serious' as Napoli stra faces second knee surgery in one year

Polski napastnik został powołany przez Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata. (Fot. Getty Images)
Napoli star Arkadiusz Milik may need to have his second knee surgery in one year after that the Polish striker picked up a new injury in the final minutes of SPAL-Napoli yesterday.

W nocy napastnik reprezentacji Polski miał przejść badanie rezonansem magnetycznym. Oficjalna strona włoskiego klubu nie podaje jego wyników, ale napisała, że nie można wykluczyć operacji.

Do kontuzji doszło w 88. minucie. Napastnik Napoli na boisku pojawił się w 70. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego, ale z powodu urazu kolana opuścił je tuż przed końcem meczu ze SPAL-em (3:2).

Milik biegł do piłki, a hamując ciężar ciała przeniósł na prawą nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach wyraźnie jednak utykając.

Niemal dokładnie rok temu w eliminacjach mistrzostw świata z Danią w Warszawie (2:0) Milik zerwał więzadło w lewym kolanie. Do gry wrócił wówczas po czterech miesiącach.

Polski napastnik został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie), ale w tej sytuacji jest mało realne, by zjawił się na zgrupowaniu.