Menu

Mieszkańcy UK z biedniejszych rodzin mają mniejszą szansę na znalezienie partnera

Mieszkańcy UK z biedniejszych rodzin mają mniejszą szansę na znalezienie partnera
Naukowcy alarmują, że różnice społeczne się pogłebiają do niepokojących rozmiarów. (Fot. Thinkstock)
Najnowsze badanie brytyjskiego instytutu badawczego Institute for Fiscal Studies (IFS) ujawniło, że osoby pochodzące z niższych warstw społecznych mają na Wyspach nawet dwukrotnie mniejszą szansę na znalezienie partnera i założenie rodziny.
Reklama

Badanie IFS przeprowadzono, aby podkreślić coraz bardziej pogłębiające się różnice klasowe w Wielkiej Brytanii, które zaczynają się - co podkreślają naukowcy - już w momencie urodzenia.

W ramach badania wykazano, że nawet co trzeci mężczyzna urodzony w 1970 roku w biedniejszej rodzinie, w 2012 roku nie miał partnerki. W przypadku tych wywodzących się z bogatszych rodzin, brak partnerki odnotowano tylko u 20 procent.

Eksperci odkryli również, że osoby z niższych klas społecznych, w 47. roku życia, zarabiali mniej, niż ci z wyższych klas w tym samym wieku. Różnica w zarobkach była widoczna nawet u ich partnerek - te, które związane były z mężczyznami z bogatszych rodzin, zarabiały znacznie więcej.

Autorzy raportu zwrócili uwagę, że to zupełnie nowy podział, który jeszcze 12 lat wcześniej był znacznie mniej zauważalny. 

"Ludzie z wyższych klas dłużej pracują, mają większą szansę na partnera, a ten partner najprawdopodobniej będzie zarabiał więcej od tego z niższej klasy" - informuje Chris Belfield z IFS.

Według ubiegłorocznych badań przeprowadzonych przez organizację charytatywną Prince's Trust zauważono, że osoby z najniższych warstw mają nawet czterokrotnie niższą szansę na rozpoczęcie kariery niż ci z majętnych rodzin.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama