Menu

Michal Michalak is a new Saragossa player

Michal Michalak is a new Saragossa player
Polak przechodzi do hiszpańskiej Tecnyconta Saragossa. (Fot. Facebook/Michał Michalak)
Michal Michalak has signed a contract with Spanish club Tecnyconta Zaragoza's Spanish club today announced on the ACB website. A 197-year-old 23-year-old winger is currently on a national team in Wałbrzych.
Advertisement
News available in Polish

W minionym sezonie Michalak, kapitan reprezentacji kraju do lat 17, która przed siedmioma laty w Hamburgu zdobyła wicemistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej, występował w Polskiej Lidze Koszykówki w PGE Turowie Zgorzelec. Był jednym z liderów zespołu, notując średnio 14,6 pkt i 4,1 zbiórki.

Po tym, gdy klub nieoczekiwanie nie zakwalifikował się do play off, urodzony w Pabianicach zawodnik kończył sezon w lidze włoskiej, gdzie w barwach Germani Leonessa Brescia zdobywał średnio 13 pkt. Dobre występy w Lega Basket Serie A pomogły mu znaleźć zatrudnienie w czołowej lidze europejskiej.

Tecnyconta Saragossa to 15. klub hiszpańskiej ACB w minionym sezonie. Michalak dołączy do powiększającej się polskiej kolonii w tych rozgrywkach.

W ubiegłym sezonie w ACB występowali Adam Waczyński (Unicaja Malaga) i Tomasz Gielo (Joventut Badalona). Pozyskaniem Mateusza Ponitki są zainteresowane Baskonia Vitoria i Iberostar Teneryfa, a Przemysława Karnowskiego widziałby w swoim składzie zespół MoraBanc Andora.

W przeszłości w Hiszpanii grali m.in. Adam Wójcik, Maciej Lampe, Thomas Kelati czy Michał Chyliński.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Advertisement