Mecz polskich bramkarzy. Szczęsny lepszy od Skorupskiego

Rzymianie, ze Szczęsnym w bramce, po 30 kolejkach mają 68 punktów i tracą pięć do Juventusu. (Fot. Getty Images)
W 30. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej naprzeciw siebie stanęli polscy bramkarze - Wojciech Szczęsny z Romy i Łukasz Skorupski z Empoli. Rzymianie wygrali 2:0 po dwóch golach Bośniaka Edina Dżeko i umocnili się na pozycji wicelidera.

Po raz pierwszy Dżeko pokonał Skorupskiego w 12. minucie, polski golkiper nie miał szans w tej sytuacji. Drugi raz skapitulował na początku drugiej połowy, tym razem Bośniak strzelił z jeszcze bliższej odległości. Co ciekawe, Skorupski jest wypożyczony do Empoli właśnie z Romy.

Dzięki dwóm trafieniom Dżeko awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A - łącznie 23 gole.

Po 30 kolejkach rzymianie mają 68 punktów i tracą pięć do Juventusu, który w dzisiejszym szlagierze zagra na wyjeździe z trzecim w tabeli Napoli (63 pkt), drużyną Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

Zespół Empoli, dla którego to siódma z rzędu ligowa porażka, pozostał na 17. miejscu z dorobkiem 22 punktów.