Maria Sharapova Upsets Jelena Ostapenko at the Italian Open

Maria Szarapowa ma powody do radości... (Fot. Getty Images)
A year after one of the lowest moments of her career, Maria Sharapova has rediscovered how to enjoy tennis again: winning. In the quarterfinals of the Italian Open on Friday, Sharapova toughed out a 6-7 (6), 6-4, 7-5 win over the reigning French Open champion, Jelena Ostapenko, closing out the victory on her third match point after 3 hours 11 minutes.

Pojedynek byłej liderki światowego rankingu Szarapowej z triumfatorką ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego French Open Ostapenko był pełen dramatyzmu. Już w pierwszym secie, trwającym ok. 80 minut, rozstawiona z numerem piątym Łotyszka zmarnowała dwie piłki setowe przy stanie 5:3, dwie kolejne przy 5:4. Piątą wykorzystała dopiero w tie-breaku, jednak chwilę wcześniej to Rosjanka prowadziła w nim 6-5.

Z kolei w ostatniej odsłonie to Szarapowa miała dwie piłki meczowe przy prowadzeniu 5:4, ale rywalka odrobiła stratę. Ostatecznie Ostapenko przegrała jednak 5:7.

Rosjanka wystąpi w półfinale w Rzymie po raz pierwszy od trzech lat. W tym okresie odbyła 15-miesięczną dyskwalifikację za złamanie przepisów antydopingowych.

"Dobrze jest znów być w tej fazie. Moi kibice byli niezwykle lojalni i cieszę się, że mogłam zaprezentować im taką grę, jak dzisiaj" - podsumowała Szarapowa.

Jej rywalką w półfinale będzie najwyżej rozstawiona Simona Halep, która wyeliminowała rozstawioną z numerem siódmym Francuzkę Caroline Garcia - 6:2, 6:3.

Wiceliderka światowego rankingu Wozniacki (nr 2.) niespodziewanie uległa Estonce Anett Kontaveit 3:6, 1:6. Tenisistka, która w grudniu skończyła 22 lata, w poprzedniej rundzie poradziła sobie z rozstawioną z "ósemką" Amerykanką Venus Williams.

W kolejnej rundzie Kontaveit zagra z Ukrainką Jeliną Switoliną (4.), która pokonała Niemkę Angelique Kerber (11.) w dwóch setach 6:4, 6:4.

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji, natomiast Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears przegrały swój pierwszy mecz w grze podwójnej.