Marcin Gortat got 15 points for Wizards

Marcin Gortat zostaje zdobył 15 pkt. dla swojej drużyny (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat of Poland got 15 points for Wizards in match against Oklahoma City Thunder 101:125.

W zespole z Waszyngtonu nie mogli tego dnia wystąpić jego najlepszy strzelec Bradley Beal (kontuzjowany lewy bark) i brazylijski środkowy Nene Hilario (ból pleców).

Tak osłabiona drużyna nie miała szans w rywalizacji ze znakomicie dysponowanym zespołem Oklahomy, na czele z gwiazdorskim duetem Kevin Durant – Russell Westbrook, nawet jeśli ten pierwszy grał tylko do przerwy.

Goście trafili 51 procent rzutów z gry (z czego aż 15 z 23 za trzy punkty), gospodarze mieli tylko 39-procentową skuteczność (5/24 za trzy). Gortat, który pierwszy raz w sezonie zdobył więcej niż dziesięć punktów, był wraz z rezerwowym Ramonem Sessionsem najlepszym strzelcem zespołu. Grał 27 minut, trafił pięć z 11 rzutów z gry (najwięcej celnych i oddanych w sezonie) i pięć z sześciu wolnych, miał trzy zbiórki (dwie w ataku), asystę, blok, stratę i faul. Otto Porter i Gary Neal, który w wyjściowej piątce zastąpił Beala, dodali po 14 pkt.

W zespole gości najwięcej punktów zdobyli Dion Waiters – 23 i reprezentant Hiszpanii Serge Ibaka – 23 (w tym 3/3 za trzy), ale bohaterem spotkania był wszechstronny i zbyt szybki dla rywali Westbrook, który uzyskał pierwsze w sezonie, a 20. w karierze triple-double – 22 pkt, 11 zb. i 11 asyst.

Wyrównany był tylko początek spotkania, w którym pierwsze punkty dla Wizards (na 2:2) zdobył Gortat rzutem z półdystansu. Od remisu 13:13 w połowie pierwszej kwarty goście uzyskali przewagę, której już nie oddali. Po pierwszej odsłonie prowadzili 37:23, do przerwy 68:50, a na początku czwartej kwarty nawet 104:75.Wizards po raz pierwszy w sezonie mają teraz niekorzystny bilans: trzy zwycięstwa i cztery porażki, Oklahoma poprawiła swój dorobek na 5-3.

Kolejny mecz "Czarodzieje" rozegrają w sobotę z Orlando Magic, również na własnym parkiecie.