Manchester United 1-1 Liverpool: Talking points from Old Trafford

Gola dla gospodarzy strzelił Zlatan Ibrahimovic. (Fot. Getty Images)
Zlatan Ibrahimovic came up with the all important equaliser for the hosts with just six minutes to play, after James Milner had fired in from the penalty spot in the first half.

W przypadku zwycięstwa na Old Trafford Liverpool wróciłby na drugie miejsce w tabeli. Goście byli bliscy tego celu, bo do 84. minuty prowadzili dzięki bramce Jamesa Milnera w pierwszej połowie z rzutu karnego.

W końcówce spotkania gospodarze zdołali jednak wyrównać - gola strzelił Zlatan Ibrahimovic. To 14. trafienie Szweda w obecnym sezonie, dzięki czemu zrównał się z będącymi na czele klasyfikacji strzelców dwoma zawodnikami (Diego Costa z Chelsea i Alexis Sanchez z Arsenalu).

Trzeci w tabeli Liverpool ma obecnie 45 punktów, podobnie jak wicelider Tottenham, który dzień wcześniej pokonał West Bromwich Albion 4:0 (hat-trick Harry'ego Kane'a - łącznie 13 bramek). Do lidera Chelsea Londyn oba zespoły tracą po siedem punktów.

Powody do radości mają kibice innego klubu z Liverpoolu - Evertonu. "The Toffies" pokonali w niedzielę piąty w tabeli Manchester City aż 4:0. Bramki dla gospodarzy, zajmujących siódmą pozycję, zdobyli kolejno Belgowie Romelu Lukaku i Kevin Mirallas oraz Anglicy Tom Davies i Ademola Lookman. Ostatni z nich to debiutujący w Premier League 19-latek, który na boisku pojawił się tuż przed zdobyciem bramki.

Dzień wcześniej broniący tytułu, ale słabo spisujący się w tym sezonie zespół Leicester City przegrał u siebie z Chelsea 0:3. Bramki zdobyli Hiszpanie Marcos Alonso (w 6. i 51. minucie) oraz Pedro (71.).

W ekipie gospodarzy zabrakło m.in. grających obecnie w Pucharze Narodów Afryki Algierczyków Riyada Mahreza i Islama Slimaniego. Z ławki rezerwowych gospodarzy spotkanie oglądali Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka, natomiast lider z Londynu musiał radzić sobie bez Diego Costy.