Manchester City uzupełnił grono ćwierćfinalistów

Radość pilkarzy Manchesteru City. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City pokonali przed własną publicznością występujący na zapleczu ekstraklasy zespół Huddersfield Town 5:1 w powtórzonym meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. W kolejnej rundzie zmierzą się 11 marca na wyjeździe z Middlesbrough.

"The Citizens" tylko zremisowali z Huddersfield Town 0:0 w pierwszym spotkaniu 18 lutego, dlatego konieczna była powtórka. Wczoraj rozpoczęli niepewnie, tracąc bramkę już w siódmej minucie, kiedy do siatki gospodarzy trafił Harry Bunn.

Później jednak faworyt przebudził się i nie dał szans niżej notowanemu rywalowi. W 30. minucie wyrównał Niemiec Leroy Sane, a na listę strzelców wpisali się również Argentyńczycy Sergio Aguero (35. i 73.) i Pablo Zabaleta (38.) oraz Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho (90+1.).

Trzy pozostałe ćwierćfinały zostaną rozegrane w Londynie 12 i 13 marca. Arsenal podejmie Lincoln City, Tottenham Hotspur zagra z Millwall, a w najciekawszym meczu Chelsea zmierzy się z Manchesterem United.