Manchester United beat Tottenham after Kyle Walker own goal

Wayne Rooney i jego koledzy z drużyny świętują dziś zwycięstwo. (Fot. Getty Images)
Manchester United began their Premier League season with a nervy 1-0 win over Tottenham at Old Trafford.

W drużynie gospodarzy oficjalnie zadebiutowało aż czterech pozyskanych latem zawodników. W podstawowym składzie wybiegli argentyński bramkarz Sergio Romero, włoski obrońca Matteo Darmian, który jeszcze niedawno razem z Kamilem Glikiem grał w Torino, oraz Francuz Morgan Schneiderlin. Od 60. minuty grał Niemiec Bastian Schweinsteiger.

Spotkanie na Old Trafford nie było wielkim widowiskiem. Walker próbował powstrzymać Wayne'a Rooneya, który po podaniu Ashleya Younga znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że posłał piłkę tuż przy słupku własnej bramki.

W drugiej połowie goście kilkakrotnie niepokoili Romero z dystansu, ale Argentyńczyk spisywał się bez zarzutu.

Broniąca tytułu Chelsea jeszcze dzisiaj podejmie Swansea City, której bramki strzeże Łukasz Fabiański.