Man United outcast makes surprise appearance at Old Trafford in derby triumph

To dobry okres dla "Czerwonych Diabłów". (Fot. Getty Images)
Manchester United's outcasted midfielder was at his team's EFL Cup showdown with neighbours Manchester City.

Mimo że Puchar Ligi nie należy do najważniejszych rozgrywek na Wyspach, derby Manchesteru zawsze są prestiżowe z punktu widzenia kibiców. Swoje ambicje mają także szkoleniowcy obu zespołów - Portugalczyk Jose Mourinho i Hiszpan Josep Guardiola, którzy wcześniej mieli okazję rywalizować jako trenerzy, odpowiednio, Realu Madryt i Barcelony.

Szczególnie ten drugi ma powody do niezadowolenia, ponieważ nie zdołał odnieść zwycięstwa w szóstym kolejnym meczu o stawkę. To najdłuższa taka passa w jego karierze trenerskiej. Wcześniej nie wygrał pięciu kolejnych meczów w 2009 roku.

Zwycięską bramkę dla "Czerwonych Diabłów" zdobył w 54. minucie Hiszpan Juan Mata po podaniu Szweda Zlatana Ibrahimovica. Gospodarze zagrali niemal w najmocniejszym możliwym składzie, natomiast Guardiola dał odpocząć kilku kluczowym piłkarzom. Jak tłumaczył wcześniej, Puchar Ligi to jego "najmniejsze zmartwienie".
Chelsea nie dała rady teoretycznie słabszemu West Hamowi, który już w 48. minucie prowadził 2:0 po golach Senegalczyka Cheikhou Kouyate i Szwajcara Edimilsona Fernandesa. W doliczonym czasie rozmiary porażki zmniejszył Gary Cahill.

W trzecim wczorajszym spotkaniu dobrze spisujący się w ostatnim czasie Southampton wygrał przed własną publicznością z Sunderlandem 1:0. Z kolei we wtorek Liverpool pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1, a ponadto awans tego dnia uzyskały Arsenal Londyn, Hull City, Newcastle United i Leeds United.

Wczoraj rozlosowano także pary ćwierćfinałowe. O miejsce w najlepszej czwórce powalczą: Liverpool z Leeds United, Manchester United z West Hamem, Hull City z Newcastle i Arsenal z Southampton.