Man United hammers Leeds 6-2 to move to 3rd in EPL

Klich (po lewej) został zmieniony w przerwie meczu. (Fot. Getty Images)
Scott McTominay and Bruno Fernandes scored twice each as Manchester United demolished old rival Leeds 6-2 to move within five points of Premier League leader Liverpool on Sunday.

Piłkarze "Czerwonych Diabłów" chyba pozazdrościli liderowi Liverpoolowi efektownego zwycięstwa nad Crystal Palace (7:0 na wyjeździe w sobotę) i w starciu z beniaminkiem dali popis strzeleckich umiejętności. W 37. minucie prowadzili już 4:0 po dwóch golach Szkoda Scotta McTominaya (w drugiej i trzeciej minucie) oraz jednym Portugalczyka Bruno Fernandesa i Szweda Victora Lindelofa.

Krótko przed przerwą gola dla Leeds zdobył Szkot Liam Cooper, ale w drugiej połowie znów imponowali gospodarze. W 63. minucie gola strzelił Walijczyk Daniel James, a w 70. minucie z rzutu karnego na 6:1 podwyższył Bruno Fernandes.

"Pawie" odpowiedziały trafieniem reprezentanta Irlandii Północnej Stuarta Dallasa w 73. minucie i to był koniec kanonady tego dnia na Old Trafford.

W podstawowym składzie Leeds wystąpił Klich - reprezentant Polski został zmieniony w przerwie meczu.

Manchester United strzelił więcej niż pięć goli w Premier League po raz pierwszy od sierpnia 2011 roku. W tabeli awansował na trzecie miejsce z dorobkiem 26 punktów, ekipa Leeds jest czternasta - 17 pkt. Na piątą lokatę spadł chwalony przez większość rundy jesiennej Tottenham Hotspur (25). Podopieczni Jose Mourinho przegrali wczoraj u siebie z nowym wiceliderem Leicester City 0:2.

Bramki padły po strzale z rzutu karnego Jamiego Vardy'ego oraz samobójczym trafieniu Belga Toby'ego Alderweirelda. "Nie sądzę, żeby któraś z drużyn zagrała dzisiaj bardzo, bardzo dobrze" - przyznał trener Mourinho.

Leicester ma 27 punktów i traci cztery do lidera, broniącego tytułu Liverpoolu.