Menu

Magiczny statek Disney'a w dublińskim porcie

Magiczny statek Disney'a w dublińskim porcie
Statek został zbudowany w 1997 roku, od tamtej pory przepłynął wiele mórz i oceanów. (Fot. Getty Images)
Już jutro dubliński port stanie się na jeden dzień prawdziwie bajkowym miejscem. O 4:00 rano ma do niego zawinąć oceaniczny wycieczkowiec Disney Magic.
Reklama

Disney Magic to jeden z czterech luksusowych statków oferujących rejsy wycieczkowe inspirowane tematyką filmów najsłynniejszej wytwórni filmowej.

300-metrowa jednostka jednorazowo może zabrać 2,4 tys. osób. Na 11 pasażerskich pokładach mieszczą się restauracje, puby, kina, żłobek, kluby dla dzieci i nastolatków, sale do ćwiczeń, baseny i galerie sklepowe.

“Statek został stworzony, by przypomnieć blask i piękno złotej ery podróży oceanicznych. Specjalne zamawiane grafiki, rzeźby i wyroby z drewna, jak również unikatowe obrazki z przepastnych archiwów wytwórni Disney'a sprawiają, że wnętrza statku (styl Art Deco) są niepowtarzalne i łatwo rozpoznawane. Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika, oddając doskonale świat przygody i zabawy, do którego wkraczają” - można przeczytać w ofercie przewoźnika.

Jednostka ma zawinąć do dublińskiego portu 13 lipca (czwartek) o 4:00 nad ranem. Postój przewidziany jest na 1 dzień – do godziny 23:00. Statek będzie widoczny z nabrzeży rzeki Liffey oraz mostu Tom Clarke Bridge. Będzie go można także usłyszeć – syrena wydaje bowiem dźwięk z czołówki filmów Disney'a.

Jutrzejsza wizyta statku będzie drugą w stolicy Irlandii. Rok temu podczas postoju na Zielonej Wyspie dla pasażerów przygotowano atrakcje inspirowane serialem „Gra o tron”.

W przyszłym roku wycieczkowiec ma zawinąć do Cork.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama