Menu

Luton UK's 'worst place to live' is a good first-time buy

Luton UK's 'worst place to live' is a good first-time buy
Luton nie cieszy się popularnością wśród Brytyjczyków. (Fot. Facebook/Luton Borough Council)
With fast trains to London 24 hours a day, an average house price of £250,000 and an airport upgrade, Luton is both a commuter destination and first-time buyer hotspot.
Advertisement
News available in Polish

Patrząc jednak na Luton przez różowe okulary łatwo dostrzec, że miasto jest idealne dla kupujących nieruchomości po raz pierwszy. Średnia cena domów w tej angielskiej miejscowości wynosi 250 tys. funtów.

Jeśli do tego dodać doskonałe połączenie z Londynem - i to działające 24 godziny na dobę - oraz bliskość zmodernizowanego właśnie lotniska, to miasto wydaje się być idealnym punktem mieszkaniowym.

Agenci od nieruchomości przyznają szczerze: Luton nie jest ani piękne, ani czarujące, ani eleganckie. Można w nim jednak znaleźć mieszkania poniżej 200 tys. funtów – rzecz niemal niemożliwą choćby w Londynie.

W zeszłym roku 17 tysięcy ankietowanych w plebiscycie portalu zajmującym się nieruchomościami RightMove uznało Luton za ósme najmniej szczęśliwe miejsce do życia nad Tamizą.

Luton od lat króluje w niechlubnych rankingach. Jego mieszkańcy narzekają na wszechobecny brud czy pojawiające się całym stadami na ulicach gryzonie.

Brytyjskie media wielokrotnie określały Luton jako jedno z największych "wylęgarni” dżihadystów w tym kraju.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Advertisement