Menu

Lufthansa przejęła od Ryanaira koronę największej linii w Europie

Lufthansa przejęła od Ryanaira koronę największej linii w Europie
Lufthansa obsłużyła w ubiegłym roku o milion pasażerów więcej niż Ryanair. (Fot. Getty Images)
Ostatnie problemy Ryanaira związane z załogą spowodowały, że linia straciła koronę największego przewoźnika lotniczego w Europie. Najwięcej pasażerów przewiozła w 2017 roku grupa Lufthansa.
Reklama

Z usług niemieckiego przewoźnika skorzystało w ubiegłym roku w sumie 130 mln pasażerów. W tym samym czasie Ryanair przewiózł 129 mln osób, co plasuje go na drugim miejscu.

“Lufthansa szybko się rozwija. Pod koniec 2016 przejęła Brussels Airlines, a w planach ma rozbudowę swojej taniej marki Eurowings. Grupa, w której skład wchodzą także Swiss i Austrian Airlines, skorzystała w ubiegłym roku na upadku rywala Air Berlin, który był drugim co do wielkości przewoźnikiem w Niemczech” - relacjonuje “The Irish Examiner”.

Irlandzkie linie straciły swoją pozycję po tym, jak w ubiegłym roku ze względu na braki kadrowe zmuszone były odwołać setki lotów. W listopadzie firma zorganizowała nabór 200 nowych pracowników w całej Europie. Rekrutacja jest częścią planu zwiększenia floty przewoźnika z 430 do 585 maszyn do 2024 roku. W ramach rozwoju firmy, w ciągu 2 lat ma zostać wprowadzony także nowy typ samolotu - Boeing 737 MAX 200.

Dobrze radziła sobie w 2017 Air France-KLM, która poinformowała o wzroście liczby pasażerów - do 98,7 mln (o 5,6% r/r)

IAG z kolei, firma matka Aer Lingusa, British Airways oraz Iberii, obsłużyła 104,8 mln klientów (wzrost o 4%).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 22.01.2018
  GBP 4.730 złEUR 4.170 złUSD 3.404 złCHF 3.547 zł

  Sport


  Reklama