Menu

Londyńska policja ostrzega: Przestępcy ukrywają w bankomatach miniaturowe kamery

Londyńska policja ostrzega: Przestępcy ukrywają w bankomatach miniaturowe kamery
Wypłacając pieniądze z bankomatu trzeba zachowywać ostrożność - szczególnie w Londynie... (Fot. Thinkstock)
Miniaturowe kamery umieszczane na bankomatach to najnowszy sposób oszustów na zdobywanie danych bankowych londyńczyków - informuje dziennik "Evening Standard".
Reklama

Policja znalazła urządzenia w czterech bankomatach na terenie londyńskiego City. Ostatniego odkrycia mundurowi dokonali w ubiegłym tygodniu.

Urządzenia nagrywające były umieszczone w fałszywych pokrywach otworu, przez który wydawane są pieniądze. Przez dziurkę o średnicy igły zapisywany był wprowadzany przez klienta kod PIN.

Policjanci odkryli kamery dwa razy – 18 lutego i 7 marca – w maszynie przy St Paul’s Churchyard. Kolejne kamerki wykryli i usunęli klienci wypłacający pieniądze przy Smithfield Street March i Fetter Lane.

Policja przypomina o zasłanianiu PINu dłonią podczas pobierania gotówki. Warto też przed wprowadzeniem kodu sprawdzić, czy w bankomacie nie ma jakichś luźnych części, na przykład w szczelinach na kartę i banknoty.

“Większość bankomatów w Londynie jest bezpiecznych – ale wiemy, że przestępcy próbują przy nich majstrować. Ściśle współpracujemy z bankami i innymi właścicielami maszyn w celu zapobiegania takim praktykom. Mimo to zawsze trzeba zachować ostrożność przy wypłacaniu gotówki. Jeśli coś nas niepokoi, po prostu nie używajmy maszyny. Najbezpieczniejsze są urządzenia w bankach” - informuje komisarz Matt Clarke z wydziału kryminalnego City of London Police.

Każdy, kto zauważy coś podejrzanego podczas korzystania z bankomatu, powinien zgłosić to jak najszybciej bankowi i zawiadomić policję. 

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   18 marca 2017, 10:09

   Robilem tak 15 lat temu with Polsce. Dla anglikow to nowosc :))))))

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama