Menu

Londyńczycy rocznie pracują o 3 tygodnie dłużej niż reszta UK

Londyńczycy rocznie pracują o 3 tygodnie dłużej niż reszta UK
Mieszkańcy Londynu pracują dłużej i zarabiają więcej niż mieszkańcy innych brytyjskich miast - wynika z raportu. (Fot. Thinkstock)
Londyńczycy pracują rocznie trzy tygodnie dłużej od mieszkańców pozostałych regionów Wielkiej Brytanii. Najnowsze dane Krajowego Urzędu Statystycznego (ONS) wykazują, że przeciętny tydzień roboczy w stolicy trwa 33 godziny - najwięcej od kryzysu finansowego w 2008 roku.
Reklama

Tymczasem średnia dla Zjednoczonego Królestwa wynosi 31 godzin – mniej niż przeciętna na terenie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Jak tłumaczy profesor Ronald McQuais, kulturę dłuższych godzin pracy kreuje młode pokolenie pracowników, którzy są pod presją wysokich kosztów życia. 

“W niektórych branżach, jak na przykład w usługach finansowych, typowo pracuje się dłużej - a ten właśnie sektor jest skoncentrowany w Londynie. Więcej czasu poświęcają na życie zawodowe także młodzi ludzie - szczególnie jeśli mieszkają w drogich dzielnicach” - informuje profesor specjalizujący się w dziedzinie pracy i zatrudnienia z University of Stirling.

Różnice pomiędzy różnymi regionami i krajami Wielkiej Brytanii tłumaczy też częściowo fakt, że w Londynie zatrudnionych jest najwięcej ludzi, co wynika z populacji miasta. Z drugiej strony, statystyki obniżają z kolei niepełne etaty.

“W regionach o najdłuższych godzinach pracy, Londynie i Irlandii Północnej, jest najwięcej pracowników pełnoetatowych. I odwrotnie, najmniej jest ich tam, gdzie pracuje się najkrócej: w regionach South West, Yorkshire i Humber - podaje ONS.

Z badania przeprowadzonego w 2012 roku wynika, że londyńczycy najdłużej dojeżdżają do pracy – średnio 75 minut dziennie. Zdaniem profesora McQuaida, osoby te są zmuszone pracować więcej, aby zarobić na koszty podróżowania.

Mieszkańcy stolicy zarabiają średnio około £10 na godzinę więcej niż ich koledzy z pozostałych regionów. Dłuższa praca wychodzi zatem z korzyścią dla portfela. Sian Berry z Partii Zielonych ostrzega jednak, że przepracowanie odbija się negatywnie na zdrowiu psychicznym i fizycznym.

 

  Komentarze


  • Rrrrr
   19 kwietnia 2017, 15:26

   Ludzie w Londynie zarabiaja wiecej? Gdzie? Kto? Chyba bankowcy, lekarze i pracownicy City, bo w wielu zawodach zarobki sa te same, co poza Londynem, ale w Londynie pokoj kosztuje 800 funtow, a poza w tej cenie dom z ogrodem. A warto dodac, ze miliony ludzi pracuja za minimalna stawke i w Londynie jest ona taka sama jak w reszcie kraju - sprzedawcy, kelnerzy, sprzataczki, opiekunowie osob starszych itd.,to wszystko najnizsze stawki. Starbucks, Costa, KFC , Pizza Hut itd.,placa najnizsza

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama