Menu

Londyn: Rój pszczół sparaliżował Greenwich. Na ulicach wstrzymano ruch

Londyn: Rój pszczół sparaliżował Greenwich. Na ulicach wstrzymano ruch
Pszczoły wywołały panikę w okolicy. (Fot. Twitter/wdsu)
Kierowcy samochodów i przechodnie zmuszeni byli do szukania schronienia, kiedy wczoraj wieczorem w okolicach słynnego Greenwich Market we wschodnim Londynie pojawił się gigantyczny rój pszczół.
Reklama

Na filmach i zdjęciach, które szybko pojawiły się w mediach społecznościowych, można dostrzec panikujących ludzi szukających drogi ucieczki przed pszczołami. Inni postanowili przyjrzeć się z bliska dość niecodziennej sytuacji, jakiej właśnie doświadczali.

Abigeil Hering, która prowadzi w okolicy sklep z biżuterią, wspomina w rozmowie z dziennikarzami gazety "Metro" głośne bzyczenie pszczół. "Były wszędzie, przelatywały chmarą nad samochodami" - dodaje.

Według kobiety, trwało to ok. godziny. "Kiedy skończyłam pracę i udałam się do samochodu, osiadły na sygnalizacji świetlnej. Było ich z milion. Wiele z nich zaczynało interesować się ludźmi" - opisała dramatyczną scenę.

"Kiedy je nagrywałam, było ich mnóstwo przede mną. Były na mnie. Wszędzie. Nawet w moich włosach i bluzce" - dodała. 

Sytuacja wróciła do normy dopiero po przybyciu na miejsce wykwalifikowanego pszczelarza, który za pomocą mobilnego ula zabrał wszystkie pszczoły w bezpieczne miejsce. 

Według wstępnych danych, pszczoły przybyły z okolicznego Greenwich Park. Tego rodzaju wędrówki są normą o tej porze roku, ale rzadko zdarza się, aby owady te osiadały na światłach czy samochodach.

 

  Komentarze


  • Pan Silver
   17 maja 2017, 14:36

   Efekt waszych telefonów komórkowych. Pszczoły przez fale elektromagnetyczne o częstotliwości sieci mają problemy z lokalizacją. Zostało to udowadnione.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama