Menu

Londyn: Maszyniści metra żyją w ciągłym stresie. Głównie przez samobójców

Londyn: Maszyniści metra żyją w ciągłym stresie. Głównie przez samobójców
Z pracą maszynisty wiąże się bardzo duży stres. (Fot. Getty Images)
Maszyniści metra są największą grupą zawodową, która korzystała w ostatnich latach z pomocy psychologa. Od 2010 roku terapii poddało się prawie 6 tys. zatrudnionych w TfL.
Reklama

Głównym powodem szukania pomocy u specjalistów był stres. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się lęki i depresja.

„Maszyniści spędzają po osiem godzin dziennie w małym metalowym pomieszczeniu głęboko pod ziemią, wykonując bardzo wymagającą pracę. Nic dziwnego, że niektórzy z nich mają depresję” - zaznacza Finn Brennan ze związku zawodowego Aslef.

Dla maszynistów niewyobrażalnym stresem są jednak przede wszystkim samobójcy na torach. Z tego powodu na terapię w ciągu ostatnich 2 lat trafiło 91 pracowników TfL. Jak informuje serwis "City A.M.", od 2003 roku London Underground odnotował aż 600 prób samobójczych.

"Te dane pokazują, pod jaką presją są pracownicy metra, a szczególnie osoby je prowadzące. TfL szczególnie mocno wspiera tych, którzy muszą żyć ze straszną traumą po samobójstwach” - dodaje Brennan.

„Zdrowie i samopoczucie 27 tys. pracowników jest naszym największym priorytetem. Załoga ma dostęp do telefonicznej linii pomocy, jak również indywidualnych i grupowych sesji terapeutycznych. Dzięki temu mogą się nauczyć technik redukowania stresu” - podsumowuje cytowana przez „Evenig Standard” Olivia Carlton, szefowa medycyny pracy w TfL.

 

  Komentarze


  • Korwin
   18 marca 2017, 15:04

   A wystarczy wlaczyc wycieraczki przed wjazdem na peron. A tych strajkujacych maszynistow zmusilbym do zbierania szczatkow po wypadkach by im starjowanie przy ich zarobkach z glowy wybic.

  • Mc Thomas
   18 marca 2017, 15:13

   Trauma? W "Londonie"? Stres? Samobójstwa? w "Londonie"? Nie może być bo przecież:

   ".....burmistrz Londynu Sadiq Khan pogratulował byłemu ministrowi nowego stanowiska, pisząc, że "będzie pisał o najlepszym mieście na świecie"".

  • Filip
   18 marca 2017, 16:12

   rece opadaja na autora tego artykulu bez komantarza bo musial bym tylko rzucac miesem

  • Wow
   18 marca 2017, 17:54

   Kierowcy samochodów ciężarówek itd tez żyją w ciągłym stresie , rowerzyści i piesi tez.

  • Stokrotka
   18 marca 2017, 19:56

   ale jest z was polskie bydlo. Brexit tylko wypedzi was z tych waszych nor. Na ulicy nie przyznaje sie ze znam polski bo to obciach. Po ulicach St Helens wole uchodzic za porzadna brytyjke

  • Do_Stokrotka
   18 marca 2017, 23:23

   Hm porzadna brytyjka czyli gruby popierdujacy babsztyl zajadajacy burgera z frytami? Czy moze masz na mysli panienke nacpana albo nawalona siedzaca na skraju chodnika bez majtow otoczona swoimi wlasnymi wymiotami? Drogi Trolu wracaj jak slag pod ten swoj kamien nie wystawiaj dziubka z tej swojej norki jak nie masz nic do powiedzenia.

  • Stokrotka
   19 marca 2017, 08:09

   Sprostowanie
   ale jest z was polskie bydlo. Brexit tylko wypedzi was z tych waszych nor. Na ulicy nie przyznaje sie ze znam polski bo to obciach. Po ulicach St Helens wole uchodzic za porzadna brytyjke
   To nie była moja wypowiedź pod mój nic podszywa się trol znany z wypowiedzi na forach Tomasz Ulanowski Kowalski upewniłam się ZA WSZYSTKIE ORDYNARNE WULGARNE I OBRAŹLIWE WYPOWIEDZI PODPISANE STOKROTKA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW FORUM PRZEPRASZAM

  • Antybenefit
   20 marca 2017, 20:58

   Oj nieładnie Tomaszu Ulanowski a może Adam Wozniak jak wolisz?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama