Menu

Londyn: Co piąte dziecko umiera, ponieważ jego rodzice są spokrewnieni

Londyn: Co piąte dziecko umiera, ponieważ jego rodzice są spokrewnieni
Problem zbytniego spokrewnienia rodziców wciąż jest obecny na Wyspach. (Fot. Thinkstock)
Brytyjska opinia publiczna jest wstrząśnięta doniesieniami z gminy Redbridge, które wskazały, że problem zbytniego pokrewieństwa rodziców jest tam na tyle powszechny, że przyczynia się do śmierci noworodków.
Reklama

Od 2008 do końca 2016 roku 19 procent wszystkich zgonów wśród dzieci w Redbridge (północno-wschodni Londyn) spowodowanych było właśnie problemami w związku ze zbytnim spokrewnieniem rodziców.

Małżeństwa pomiędzy osobami spokrewnionymi są w Wielkiej Brytanii legalne, jeśli odnoszą się do par pomiędzy kuzynami drugiej linii lub do osób o dalszym pokrewieństwie. Temat ten od lat wywołuje wiele kontrowersji.

Związki tego typu nie cieszą się zbyt dużą popularnością na Wyspach. Są jednak miejsca na świecie (np. Egipt), gdzie aż połowa wszystkich małżeństw ma właśnie podłoże kazirodcze. 

Władze gminy Redbridge zostały wezwane do zajęcia się problemem i właściwej edukacji mieszkańców. W raporcie zwrócono uwagę, że statystyki zawyżyły społeczności azjatyckie - m.in. z Pakistanu, gdzie zawieranie związków małżeńskich pomiędzy osobami spokrewnionymi jest społecznie akceptowane.

"Zakaz nie zda się tutaj na nic. Ludzie wstępują w takie związki od setek lat i powiedzenie im, aby przestali, nie przyczyni się do ich zmniejszenia. Nikt nawet na niego nie zwróci uwagę" - wyjaśnia ekspert Alan Bittles w wywiadzie z telewizją BBC.

 

  Komentarze


  • Kuzyn i kuzynka
   17 maja 2017, 13:00

   kazirodztwo brytyjczykow wiele wyjasnia. Ta smutna i wstydliwa prawda jest znana spolecznosci od wielu lat. A mimo to w brytyjskim spoleczenstwie co 5 dziecko jest z zwiazku kazirodczego. Takie dzieci zazwyczaj sa schorowane, maja wady wrodzone, niepełnosprawność fizyczą i umysłową oraz przedwczesnie umieraja. Ich wyglad bardzo przypomina obecnych brytyjczykow z nizszych klas , ktore z racji swojego statusu sa bardzo slabo uswiadomione i wykształcone. To wszystko wiele wyjasnia w szerszym spektrum zachowan tego spoleczenstwa.

  • Antyislam
   17 maja 2017, 17:02

   to w wiekszosci muzulmanie ktorzy w ogole nie toleruja europejskego prawa.
   Akceptuja tylko pomoc europy w funtach i euro a cala reszta ich nie interesuje.dziwne ze najpopularniejszym meskim imieniem w duzych miastach jest achmed czy tam mechmed.Zawladna europa do 10-20 lat

  • Dexter
   17 maja 2017, 18:04

   Tak właśnie prasa wciska ludziom ciemnotę... To w jednej londyńskiej gminie co piąte dziecko umiera... Nie w całym Londynie! Nie a całej Wielkiej Brytanii... Artykuł poniżej polskiego Faktu... A szkoda.

  • Kilson
   19 maja 2017, 23:56

   Tak przez głupotę fałszywych chrzescijanów będzie wyglądać Europą. Większość zdeformowanych dzieci rodzi się w krajach arabskich., właśnie przez kazirodzctwo.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama