Menu

"Lodówka ludzi" z darmową żywnością w Londynie

Lodówka z żywnością na Brixton w Londynie. (Fot. Facebook/People's Fridge Brixton)
W dzielnicy Brixton w południowym Londynie ruszył projekt "People's Fridge". Każdy, kto jest głodny, może otworzyć wielką lodówkę i wybrać sobie coś do jedzenia. Dzięki temu potrzebujący nie będą głodni, a żywność nie będzie się marnować.
Reklama

Wszystko dzięki aktywistom i wolontariuszom, którzy najpierw zebrali środki na zakup dużej lodówki, a następnie zadbali o to, aby zapełnić w niej półki. Zanim pojawiły się tam jogurty, owoce i inne przekąski, pracowało na to wiele osób. W projekt wciąż jest zaangażowana spora grupa ofiarodawców, bo zainteresowanie darmowym jedzeniem jest bardzo duże.

Sprzęt z żywnością znajduje się w centrum „Pop Brixton” - zaledwie kilka minut od stacji metra Brixton.

„Naszym zamiarem było stworzenie takiego miejsca dla najbardziej potrzebujących, ale każdy jest mile widziany i zapraszany do poczęstunku. Najważniejsze, że żywność nie ląduje w koszach na śmieciach” - zaznacza jedna z pomysłodawczyń lodówki dla ludzi, Olivia Haughton.

„People’s Fridge” nie przyjmuje surowego mięsa, ryb i otwartych opakowań z mlekiem. Chętni mogą zostawiać jedynie te produkty, które są oryginalnie zapakowane. Tak więc można na półce zostawić jabłko, ale już otwarte opakowania sałaty – nie.

Podobny pomysł realizowany jest już w Hiszpanii, Niemczech i w Indiach. W brytyjskiej stolicy "lodówka ludzi" pojawiła się po raz pierwszy. Londyńczycy każdego roku wyrzucają do kosza jedzenie warte setki funtów.

 

  Komentarze


  • Maniutek
   20 kwietnia 2017, 12:51

   Takie dobre mają jedzenie , że je wyrzucają . Na przykład tradycyjna brytyjska wędlina , cooking ham w tesco

  • Chlebak
   21 kwietnia 2017, 07:49

   Maniutek a polską wędline to niby masz lepszą ? hahaha nafaszerowana fosforem i niewiadomo czym jeszcze błyszczy się jak tłusta cera ,dwa trzy dni i sie lepi śmierdzi i do kosza , anglicy potrafią i chcą pomagać biedniejszym ludziom polak ten w garniturze wielmożny pan tylko potrafi krytykowac polaków i najchetniej zabrałby polakom wszystko , nie martw się o te lodówke tam ludzie odkładają żywnośc którą kupią w tym samym dniu ,głodny i bezdomny człowiek czuje że nie jest sam a nie jak w Polsce , tylko w Boże Narodzenie i na Wielkanoc wielka szopka pomocy

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama