Menu

Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę

Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę
Lotnisko w Katowicach cieszy się rosnącym napływem podróżnych. (Fot. Wizz Air)
Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę o kolejny samolot - od jutra lotnisko w Pyrzowicach będzie obsługiwać sześć maszyn tej linii. Gdy w czerwcu kolejny samolot przybędzie także na lotnisku w Warszawie, łącznie w Polsce będą bazować 22 maszyny tego przewoźnika.
Reklama

„Powiększenie naszej katowickiej bazy o szósty samolot (180-miejscowy Airbus A320 – przyp.red.) odpowiada inwestycji wartej blisko 100 mln dolarów. Bezpośrednio w linii stworzyliśmy dzięki temu 36 miejsc pracy” – poinformował szef komunikacji linii Wizz Air Gabor Vasarhelyi.

Łącznie przewoźnik zatrudnia obecnie w Katowicach ponad 200 pracowników, a we wszystkich sześciu polskich bazach (oprócz Katowic to także Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Lublin) ponad 800. W Polsce samoloty tej linii obsługują też trasy ze Szczecina i Olsztyna.

W czerwcu, gdy będą uruchomione nowe połączenia m.in. z Warszawy oraz połączenie do Splitu z Katowic, przewoźnik będzie oferował z Polski 149 tras do 27 krajów.

W najbliższych dniach Wizz Air uruchomi cztery nowe połączenia z Katowice Airport: 10 marca na Maltę i do islandzkiego Rejkiawik, 11 marca do Katanii na Sycylii, a dzień później do portugalskiej Lizbony. W czwartek ogłoszono również nowe połączenie z lotniska w Pyrzowicach do chorwackiego Splitu, które zostanie uruchomione 18 czerwca.

Linia Wizz Air to główny przewoźnik operujący na lotnisku w Pyrzowicach – w ubiegłym roku z i na podkatowickie lotnisko linia przewiozła ponad 1,6 mln pasażerów – to prawie połowa całego ruchu w Katowice Airport. W tym roku na trasach z Katowic Wizz Air oferuje w sumie 2,1 mln miejsc (13 proc. więcej niż w roku 2016) na 37 trasach do 18 krajów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama