Liga włoska: Wyjazdowa wygrana Napoli z Romą w meczu z trzema Polakami

W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Napoli odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad AS Roma 2:1 w meczu 27. kolejki włoskiej ekstraklasy. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, natomiast w drugiej połowie z ławki gości na plac gry weszli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Belg Dries Mertens (w 26. i 50. minucie), który z 18 trafieniami zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A. Wyprzedzają go tylko Andrea Belotti (Torino), Bośniak Edin Dżeko (Roma) oraz Argentyńczyk Gonzalo Higuain (Juventus Turyn). Wszyscy mają po 19 goli.

Bramkę dla gospodarzy zdobył w końcówce Holender Kevin Strootman.

Druga w tabeli Roma ma 59 punktów, już tylko dwa przewagi nad Napoli. Liderem z 66 "oczkami" jest Juventus, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Udinese. Dwa najlepsze zespoły we Włoszech mają zapewniony bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzeci musi walczyć w eliminacjach.

Szczęsny nie miał wiele do powiedzenia przy golach Mertensa. Zieliński zastąpił bohatera spotkania w 74. minucie, a niedługo później Milik wszedł za Słowaka Marka Hamsika.