Liga niemiecka: Zwycięstwo Bayernu, Aubameyang ucieka Lewandowskiemu

Pierre-Emerick Aubameyang z Borussia Dortmund - zdobywca dwóch goli. (Fot. Getty Images)
Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund strzelił dwie bramki w meczu z Bayerem Leverkusen (6:2) i ma o dwa trafienia więcej od Roberta Lewandowskiego, którego Bayern Monachium pokonał FC Koeln 3:0 w innym sobotnim meczu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Przed 23. kolejką Bundesligi Gabończyk i kapitan reprezentacji Polski mieli po 19 goli. W wyjazdowym spotkaniu z FC Koeln Lewandowski nie trafił do bramki. W 25. minucie pierwsze trafienie w tym sezonie zaliczył Javier Martinez. Trzy minuty po przerwie prowadzenie gości podwyższył Juan Bernat. Natomiast w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Franck Ribery.

Lewandowski rozegrał cały mecz w bawarskiej drużynie. Z kolei w zespole gospodarzy na prawej obronie w pełnym wymiarze zagrał Paweł Olkowski.

W klasyfikacji strzelców z 21 trafieniami Lewandowskiego wyprzedza Aubameyang. Gabończyk zaliczył dwa trafienia (26, 69) we wczorajszym meczu przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen. Po bramce dla gospodarzy dołożyli Ousmane Dembele (6), Christian Pulisic (77), Andre Schuerrle (85 z karnego), który zmienił Aubameyanga oraz Raphael Guerreiro (90). Po golu dla gości strzelili natomiast Kevin Volland (48) i Wendell (74). Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. Natomiast przed przerwą z powodu kontuzji boisko opuścił Marco Reus.

Po 23. kolejce Bayern z dorobkiem 56 punktów prowadzi w tabeli i ma siedem oczek przewagi nad RB Lipsk, które w piątek zremisowało na wyjeździe z Augsburgiem 2:2. Na trzecim miejscu z 43 punktami jest Borussia Dortmund.

Z kolei w roli trenera VfL Wolfsburg zadebiutował Holender Andries Jonker, którego podopieczni zremisowali na wyjeździe z FSV Mainz 1:1. Cały mecz w zespole gości rozegrał na prawej obronie Jakub Błaszczykowski.

Czwarty w tabeli Hoffenheim (41 pkt) wygrał u siebie z Ingolstadt 5:2 i w tym sezonie pozostaje niepokonany na własnym stadionie. Z ławki rezerwowych gospodarzy spotkanie obejrzał Eugen Polanski.