Liga niemiecka: Bayern zremisował na własnym boisku z Schalke 04

Robert Lewandowski wszedł na boisko 10 minut po przerwie. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium zremisował na własnym boisku z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0) w meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. To drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa mistrza Niemiec.

Po piątkowej porażce z VfL Wolfsburg 1:4, Josep Guardiola zdecydował się na zmiany w składzie. Przede wszystkim napastnika reprezentacji Polski zastąpił Mario Goetze. Ten jednak opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie. Hiszpański szkoleniowiec zdecydował się bowiem zmienić go na obrońcę Dantego, po czerwonej kartce dla Jerome'a Boatenga. Ten opuścił boisko w 17. minucie, po tym jak faulował w polu karnym Sidneya Sama. Jednak chwilę później w fatalnym stylu "jedenastkę" egzekwował Eric Maxim Choupo-Moting, a Manuel Neuer bez większych problemów obronił lekki strzał.

Mimo przewagi jednego zawodnika, goście nie ruszyli do zdecydowanych ataków. Problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali mieli też gospodarze. Wyróżniał się jedynie Arjen Robben. Właśnie z Holendrem defensywa gości miała największe problemy. Niewidoczny był natomiast Thomas Mueller, którego 10 minut po przerwie zmienił Lewandowski.

W 66. minucie Polak przeprowadził akcję, po której piłka wpadła do bramki gości. Arbiter uznał jednak, że Lewandowski zagarnął piłkę zza linii końcowej i nie uznał gola. Chwilę później prowadzenie gości stało się faktem, bo Robben trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 72. minucie goście wyrównali w bardzo podobnej sytuacji, a strzelcem bramki był Benedikt Hoewedes. Tym samym podopieczni Guardioli w dwóch pierwszych meczach w tym roku zdobyli tylko punkt.

W innym wtorkowym spotkaniu wicelider Bundesligi VfL Wolfsburg zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:1 i utrzymał stratę ośmiu punktów do prowadzącego Bayernu.

Z kolei Hannover 96 zremisował na własnym boisku z FSV Mainz 1:1. W 84. minucie w drużynie gospodarzy pojawił się Artur Sobiech.