Liga angielska: Zwycięstwo WBA z Krychowiakiem w składzie

Dla WBA to trzecie zwycięstwo w sezonie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze West Bromwich Albion, z Grzegorzem Krychowiakiem grającym cały mecz, pokonali u siebie Brighton and Hove Albion 2:0 w 23. kolejce angielskiej ekstraklasy. To ich pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 sierpnia.

Bramki dla zespołu, który od półtora miesiąca prowadzi Alan Pardew, zdobyli dwaj obrońcy. Już w czwartej minucie trafił reprezentant Irlandii Północnej Jonny Evans, a na początku drugiej połowy Craig Dawson.

Dla WBA to trzecie zwycięstwo w sezonie, ale poprzednie odnieśli w... pierwszej i drugiej kolejce rozgrywek. Na zdobycie trzech punktów kibice tego zespołu czekali od 19 sierpnia, gdy drużyna - jeszcze bez Krychowiaka - pokonała Burnley 1:0. W kolejnych dwudziestu meczach piłkarze West Browmich Albion nie byli w stanie wygrać.

Reprezentant Polski dołączył do tego klubu (na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain) pod koniec sierpnia, ale jesienią miał kłopoty z miejscem w składzie. Tym razem, podobnie jak w poprzedniej kolejce, rozegrał całe spotkanie.

Drużyna Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisowała na wyjeździe z Newcastle United 1:1. W 60. minucie gola dla gości zdobył Ghańczyk Jordan Ayew, a osiem minut później wyrównał Hiszpan Joselu, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko. Fabiański spisywał się dobrze, popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Zespoły Polaków, mimo udanych występów, pozostały na dwóch ostatnich miejscach w tabeli. Dwudzieste zajmuje Swansea (17 pkt), a dziewiętnaste WBA (19 pkt).

Broniąca tytułu, trzecia w tabeli Chelsea Londyn (47) zaledwie zremisowała u siebie z Leicester City 0:0, choć rywale grali od 68. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce (dwie żółte) dla Bena Chilwella.

Szlagier 23. kolejki odbędzie się w niedzielę. Tego dnia lider Manchester City (62) zagra na wyjeździe z czwartym Liverpoolem (44). W obecnym sezonie obie drużyny demonstrują otwartą, nastawioną na atak grę i zdobywają najwięcej bramek.

Podopieczni trenera Josepa Guardioli pewnie zmierzają po tytuł. Są niepokonani, a z 22 meczów wygrali 20. We wrześniu na własnym stadionie rozbili Liverpool 5:0. Łącznie rywalom wbili 64 gole, a stracili zaledwie 13.

Pułap 50 bramek udało się osiągnąć jeszcze tylko piłkarzom Liverpoolu (bilans 50-25), ale w ich przypadku problemem bywa defensywa, o czym przekonali się nie tylko podczas wspomnianego jesiennego starcia na Etihad Stadium. Poprawić ją ma Virgil van Dijk. Sprowadzony z Southampton za kwotę szacowaną na 75 mln funtów Holender został najdroższym obrońcą w historii. "The Reds" osłabiło natomiast odejście Brazylijczyka Philippe Coutinho do Barcelony.

Obecną kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz wicelidera Manchester United (47) z bardzo słabo spisującym się ostatnio, osiemnastym w tabeli Stoke City (20).