Liga angielska: Pierwsza bramka Polaka od 1992 roku

Piłkarz Leicester City Marcin Wasilewski zdobył bramkę w wyjazdowym meczu 23. kolejki ligi angielskiej z Manchesterem United (1:3). To pierwszy gol Polaka w Premier League od 1992 roku, kiedy także w starciu z ManU na listę strzelców wpisał się Robert Warzycha.

Warzycha występował wówczas w Evertonie, a bramki "Czerwonych Diabłów" strzegł słynny Duńczyk Peter Schmeichel. 19 sierpnia 1992 roku zespół z Liverpoolu wygrał na Old Trafford 3:0.

34-letni Wasilewski na listę strzelców wpisał się w 80. minucie. Davida de Geę pokonał strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu różnego. To było jednak tylko honorowe trafienie. Jego drużyna już do przerwy przegrywała 0:3.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Holender Robin van Persie i Kolumbijczyk Radamel Falcao, a autorem samobójczego gola był Wes Morgan.

Leciester zamyka tabelę. Do miejsca gwarantującego utrzymanie "Lisy" tracą trzy punkty. Manchester United jest trzeci. Od prowadzącej Chelsea ma dziewięć punktów mniej. W hicie kolejki "The Blues" podejmują dziś zajmujących drugą lokatę i broniących tytułu piłkarzy Manchesteru City.

Natomiast jutro odbędą się mecze drużyn polskich bramkarzy. Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Aston Villę, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego zagra na wyjeździe z Southampton.