Serie A: Mourinho coach suspended for two matches

Mouirnho został ukarany czerwoną kartką podczas niedzielnego meczu z Torino za niewłaściwe zachowanie wobec sędziego. (Fot. Getty Images)
AS Roma coach Jose Mouirnho was yesterday suspended for two matches by Italian Premier League football authorities. The Portuguese insulted the referee during Sunday's match against Torino, tied 1:1.

Szkoleniowiec w 89. minucie wdał się w dyskusje z arbitrem, za co został ukarany czerwoną kartką, po czym został odesłany na trybuny.

"Zasłużyłem na czerwoną kartkę za to, co powiedziałem sędziemu w emocjach" – przyznał Mourinho. "Rozmawiałem z nim po meczu i przeprosiłem, ale nie chcę rozmawiać o jego występie. Zostawiam to waszej ocenie" - dodał.

59-latek odcierpi karę dopiero po zimowej przerwie. Roma 4 stycznia podejmie Bolognę, a cztery dni później na wyjeździe zagra z Milanem.

Zespół AS Roma, w którym występuje powołany na mundial reprezentant Polski Nicola Zalewski, w tabeli po 15 kolejkach zajmuje dopiero 7. miejsce. Traci do lidera Napoli aż 14 punktów.

Rzymianie po remisach 1:1 z Sassuolo i Torino oraz prestiżowej, derbowej porażce z Lazio 0:1 pilnie potrzebują ligowych sukcesów, aby nie stracić kontaktu z ligową czołówką.