Napoli win, SPAL relegated

Milik w podbramkowym zamieszaniu zdołał skierować piłkę do siatki gości. (Fot. Getty Images)
Napoli won 2-1 over Udinese in Serie A on Sunday as SPAL were relegated after falling to fellow strugglers Brescia.

Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale po pół godzinie zastąpił Belga Driesa Mertensa. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Polak w ekwilibrystycznym rozkroku w zamieszaniu podbramkowym zdołał skierować piłkę do siatki gości.

Było to trafienie na 1:1, bo wcześniej prowadzenie Udinese - bez kontuzjowanego Łukasza Teodorczyka - zapewnił Argentyńczyk Rodrigo De Paul. Zwycięstwo miejscowym w szóstej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry zapewnił Matteo Politano. To jego pierwsza ligowa bramka w barwach Napoli, do którego zimą trafił z Interu Mediolan. Do 80. minuty grał w ekipie gospodarzy Piotr Zieliński.

Napoli, które tuż po restarcie rozgrywek piłkarskich po przerwie spowodowanej koronawirusem sięgnęło po Puchar Italii, dzięki zwycięstwu wróciło na szóstą pozycję, ostatnią premiowaną udziałem w Lidze Europy 2020/21. Zespół trenera Gennaro Gattuso ma jednak tyle samo punktów co kroczący od wygranej do wygranej Milan i wyprzedza go tylko większą liczbą zdobytych goli. W sobotę "Rossoneri" pokonali 5:1 Bolognę, której bramki strzegł Łukasz Skorupski.

Utrzymanie zapewniła sobie praktycznie Sampdoria. Ekipa z Genui pokonała na wyjeździe Parmę 3:2, choć do przerwy przegrywała 0:2, m.in. po samobójczym golu Bereszyńskiego, który nieszczęśliwie interweniował we własnym polu karnym.

W drugiej połowie goście, wśród których tym razem rezerwowym był Karol Linetty, odrobili straty i odnieśli piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich występach.

Zespół Polaków, prowadzony przez doświadczonego trenera Claudio Ranierego, z dorobkiem 41 pkt plasuje się na 13. miejscu, ale ważniejsze jest 12 "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

Wczoraj po porażce wyjazdowej z Brescią 1:2 stało się jasne, że szans na utrzymanie nie ma już zajmujące ostatnią lokatę "polskie" SPAL. Całe spotkanie w barwach gości rozegrali Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon.

Ekipa z Ferrary w ośmiu meczach po przerwie koronawirusowej zdobyła tylko punkt.