Spanish league: Real closer to the leading Barcelona

Spotkanie Realu z Getafe skończyło się bezbramkowo. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players drew goalless away from Getafe in the match of the 29th round of the Spanish top league. The loss of points by the leader allowed Real Madrid to reduce the gap to 11 points.

Oba najlepsze kluby LaLigi w ten weekend otrzymały podobne zadanie. Rywalizowały na wyjazdach z drużynami z końca tabeli, które klasyfikowane są tuż nad strefą spadkową.

"Królewscy" w Kadyksie odrobili lekcję i przedwczoraj wygrali 2:0. Z kolei Blaugrana męczyła się w podstołecznym Getafe na stadionie Coliseum Alfonso Pereza. Podopieczni trenera Xaviego w drugim kolejnym meczu zanotowali remis 0:0. Tydzień temu podobnie było z Gironą.

Goście już w pierwszej połowie mogli prowadzić. Najgroźniejszą akcję Barcy przeprowadził Raphinha, który po kontrze trafił w słupek. Dobitka Alejandro Balde także obiła się od tego samego słupka. Z kolei Robert Lewandowski najlepszą okazję do zdobycia 18. ligowej bramki w sezonie zaprzepaścił w 55 minucie. Po wbiegnięciu w pole karne uderzył piłkę głową, ale zabrakło mu precyzji.

Zespół Getafe był bliski sprawienia niespodzianki. W finałowych minutach powstało zamieszanie na polu karnym Barcy. Piłka spadła pod nogi Borji Mayorala, który minimalnie chybił.

W tabeli prowadzi Barcelona - 73 pkt. Real jest gorszy o 11 "oczek". Trzecie w klasyfikacji Atletico Madryt (57) w niedzielę gra z Almerią.