Spanish league: Lewandowski's two goals, a sure win for Barcelona

Robert Lewandowski był wczoraj w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Barcelona beat the last-placed Elche 4-0 on the road and strengthened their position as leaders in the 27th round of the Spanish football top league. Two goals were scored by Robert Lewandowski, who leads the top scorers list with 17 goals.

Lewandowski najpierw trafił do siatki w 20. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. W 43. Polak miał znakomitą okazję, aby podwyższyć na 2:0, ale z bliska posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

Kolejnego gola zdobył Ansu Fati (56.), a druga bramka polskiego napastnika padła po indywidualnej akcji (66.). Chwilę później wynik ustalił Ferran Torres (70.), po podaniu Lewandowskiego.

Większość z 17 ligowych trafień Polak uzyskał przed przerwą mundialową i zimową. Od wznowienia rozgrywek po imprezie w Katarze strzelił cztery gole (licząc te sobotnie).

Ostatnio Barcelona zdobyła więcej niż trzy bramki w meczu z trzecioligową Ceutą w Pucharze Hiszpanii (5:0) w połowie stycznia. W lidze nie udało jej się to od 23 października, kiedy nie dała szans Athletic Bilbao (4:0).

"Duma Katalonii" w dalszym ciągu imponuje w defensywie. Niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen zachował czyste konto po raz 20. w obecnych rozgrywkach ligowych, od początku których pokonano go zaledwie dziewięć razy.

Podopieczni Xaviego Hernandeza zgromadzili 71 punktów i już o 15 wyprzedzają wicelidera - Real Madryt. Broniący tytułu "Królewscy" w niedzielę podejmą Real Valladolid. Trzecie Atletico Madryt - 51 pkt - tego samego dnia zagra u siebie z piątym Betisem Sewilla - 45.

Messi wróci do Barcelony? "Prowadzone są rozmowy"