Premier League: Arsenal's draw in a blockbuster at Anfield

Remis 2:2 z Liverpoolem nie był szczytem marzeń Arsenalu... (Fot. Getty Images)
Premier League leaders Arsenal drew 2-2 away to Liverpool on matchday 30 after leading 2-0. Jakub Kiwior appeared in the team from London from the 80th minute. The Gunners are six points clear of Manchester City in the table.

Arsenal czeka na zwycięstwo na Anfield od 2012 roku. Wczoraj wydawało się, że wreszcie dopnie swego. W 28. minucie goście prowadzili już 2:0 po golach Brazylijczyków Gabriela Martinellego i Gabriela Jesusa.

Sygnał do odrabiania strat dał w końcówce pierwszej połowy Egipcjanin Mohamed Salah. Ten sam zawodnik w 54. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę), ale ostatecznie "The Reds" uratowali remis.

Jeden punkt zapewnił im w 87. minucie (gdy na boisku był już Kiwior) Brazylijczyk Roberto Firmino.

Zakończyła się więc seria siedmiu kolejnych zwycięstw w Premier League Arsenalu. Londyńczycy mają 73 punkty i o sześć wyprzedzają broniący trofeum Manchester City, który rozegrał jedno spotkanie mniej.

Dzień wcześniej "The Citizens" pokonali 4:1 na wyjeździe ostatni w tabeli Southampton FC Jana Bednarka (polski obrońca rozegrał cały mecz). Dwa gole strzelił wracający po kontuzji Norweg Erling Haaland.