MLS League: Messi scores in the quarter-finals of the League Cup

Messi od 21 lipca gra w drużynie Miami. (Fot. Getty Images)
Argentinian Lionel Messi is still not slowing down. He scored in the quarter-finals of the League Cup where Inter Miami, co-owned by former English footballer David Beckham, beat Charlotte FC 4-0 (2-0). Messi scored in the 86th minute of the game to make the score 4-0.

W Charlotte FC wystąpiło dwóch Polaków: Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Ten pierwszy grał przez całe spotkanie, natomiast Jóźwiak został zmieniony po pierwszej połowie. Trzeci Polak - Jan Sobociński - cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w 12. minucie, gdy Josef Martinez wykorzystał karnego. Druga branka padła w 32. minucie po strzale Roberta Taylora.

Dwie kolejne bramki strzelono w drugiej połowie, w 78. minucie na listę strzelców wpisał się samobójczym strzałem Adilson Malanda, a wynik w 86. minucie ustalił Messi.

36-letni Messi, uchodzący za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, po przejściu z Paris Saint-Germain zadebiutował w ekipie z Miami 21 lipca.