Menu

Lider Partii Pracy wykluczył drugie referendum ws. Brexitu

Lider Partii Pracy wykluczył drugie referendum ws. Brexitu
Corbyn wykluczył możliwość drugiego referendum ws. Brexitu. (Fot. Getty Images)
Jeremy Corbyn wykluczył możliwość zorganizowania drugiego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "To nie znajdzie się w naszym programie wyborczym" - zapewnił jego rzecznik.
Reklama

Jednoznaczna deklaracja padła ze strony otoczenia Corbyna późnym popołudniem, po tym gdy jego poranne niejednoznaczne wypowiedzi na ten temat wywołały spekulacje ze strony mediów, że Partia Pracy może poprzeć propozycję Liberalnych Demokratów, aby wyborcy mieli prawo ponownej decyzji na koniec dwuletnich negocjacji ws. Brexitu, na początku 2019 roku.

W wystąpieniu w centrum Londynu Corbyn oznajmił rano nierozstrzygająco, że jego zdaniem najważniejsze jest "uzyskanie i zachowanie bezcłowego dostępu do rynku europejskiego" i "dobry proces handlu z Europą". Zapytany o możliwość organizacji drugiego plebiscytu, odmówił jednoznacznej odpowiedzi.

Jego niejasne wypowiedzi zostały skrytykowane przez przewodniczącego rządzącej Partii Konserwatywnej Patricka McLoughlina, który ocenił, że "to kolejny przykład chaosu Corbyna i Partii Pracy, który pokazuje, że nie są oni w stanie zapewnić silnego i stabilnego przywództwa, którego Wielka Brytania potrzebuje w tym niezwykle poważnym momencie swojej historii".

"Partia Pracy, Liberalni Demokraci i Szkocka Partia Narodowa przygotowują się do zakłócenia negocjacji ws. Brexitu w ramach koalicji chaosu, która przyciągnie tylko więcej niepewności, ryzyka i niebezpieczniej przyszłości" - ocenił.

Zdaniem brytyjskich mediów, ostra krytyka McLoughlina mogła być jednym z powodów późniejszego wyjaśnienia ze strony Partii Pracy i jednoznacznego wykluczenia możliwości zorganizowania drugiego referendum.

Przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się 8 czerwca br.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   21 kwietnia, 14:11

   Większość uprawnionych do głosowania jest za brexitem no chyba ze roszczeniowi imigranci z Europy ale oni głosu nie maja mogą sobie co jedynie na Londynku popisać . Spakowani ?

  • 1234
   21 kwietnia, 14:42

   Ładnie ich Tereska udupiła!! Uruchomiła traktat 50 a teraz ogłosiła wybory. Czyli brexit jest nieuchronny bo już się zaczął i zegar tyka,mogę go przeprowadzić ja(Tereska ), albo opozycja. Wybierajcie.

  • Uwe
   21 kwietnia, 16:23

   2 referendum nie wchodzi w gre bo po porażce cały brytyjski Rząd do wymiany włącznie z Tereską!!!

  • Gosc 032
   21 kwietnia, 19:00

   i dobrze my w EU UK nie potrzebujemy tj GB Irlandie Szkocje Welcome :)

  • Arek Stanczuk
   21 kwietnia, 22:21

   Co wy sobie wyobrazacie? W obecnej Brytani nie szanuje sie woli polowy narodu tylko czesc zmanipulowanych przez media ciemnych marionetek. Populistyczne wladze dbaja o odpowiednio wysoka skale dyskryminacji i przemocy w Brytyjskich miastach i wsiach. Skala klamstwa i rasizmu dorownuje lat 60 ubieglego wieku w USA.

  • Tytus
   21 kwietnia, 22:49

   Czytelnik ty to jestes chyba kozi syn

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.11.2017
  GBP 4.731 złEUR 4.211 złUSD 3.556 złCHF 3.624 zł

  Sport


  Reklama