Lewandowski znowu strzela! Ale Bayern tylko remisuje

W 33. minucie Lewandowski wykorzystał rzut karny. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski strzelił siódmego gola w tym sezonie Bundesligi, ale Bayern Monachium tylko zremisował z VfL Wolfsburg 2:2 w 6. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Grający w barwach 'Wilków' Jakub Błaszczykowski wszedł na murawę po przerwie.

Drugi raz w tym sezonie Bayern traci punkty w Bundeslidze. Wcześniej przegrał spotkanie z Hoffenheim. Teraz zrównał się punktowo z liderem tabeli Borussią Dortmund, ale ekipa, w której na co dzień gra obrońca Łukasz Piszczek, w sobotę spotka się ze swoją imienniczką z Moenchengladbach i może powiększyć przewagę do trzech punktów.

Wczoraj Bawarczycy prowadzili już 2:0. Najpierw w 33. minucie Lewandowski wykorzystał rzut karny, a trzy minuty przed przerwą wynik podwyższył holenderski skrzydłowy Arjen Robben. Po zmianie stron Bayern już nie strzelał, za to odbudował się Wolfsburg.

W 56. minucie błąd popełnił bramkarz Sven Ulreich, który zastępuje kontuzjowanego Manuela Neuera. Nie zareagował on odpowiednio przy rzucie wolnym wykonywanym przez Maximiliana Arnolda. Do wyrównania strzałem głową doprowadził w 83. minucie Daniel Didavi.

Bayern we wtorek w Lidze Mistrzów będzie miał znacznie trudniejsze zadanie, bo czeka go starcie z Paris Saint Germain. To także dlatego trener Carlo Ancelotti zmienił ustawienie drużyny aż na pięciu pozycjach. Na ławce usiadł m.in. będący w znakomitej ostatnio formie Kolumbijczyk James Rodriguez.