Lewandowski will not play in the final, a surprise in Munich

Piszczek i Lewandowski w akcji. (Fot.Getty Images)
Bayern Munich lost to Borussia Dortmund 2: 3 in the semi-finals of the German Cup soccer. Robert Lewandowski played the hosts in the home colors, but he did not score. In the BVB shirt Łukasz Piszczek performed for 80 minutes.

Rywalem Borussii w finale, który 27 maja odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, będzie Eintracht Frankfurt.
Środowy mecz stał na wysokim poziomie. Obaj trenerzy wystawili najsilniejsze składy. W 19. minucie BVB wyszła na prowadzenie po trafieniu Marco Reusa. Wykorzystał on błąd Javiego Martineza, który podał piłkę rywalowi. Ale właśnie ten hiszpański obrońca doprowadził dziesięć minut później - strzałem głową - do wyrównania. Na 2:1 dla gospodarzy podwyższył inny defensywny zawodnik - Mats Hummels.

Wydawało się, że Bayern nie odpuści i w drugiej połowie dokończy egzekucję. I był blisko - Lewandowski miał przynajmniej dwie bardzo dobre okazje, a holenderski skrzydłowy Arjen Robben przy jednej akcji trafił w słupek. Nie mylili się za to piłkarze BVB, a bohaterem był Francuz malijskiego pochodzenia Ousmane Dembele. 19-latek najpierw idealnie dośrodkował do Pierre-Emericka Aubameyanga (69), a pięć minut później sam wpisał się na listę strzelców.

Bayern wyraźnie tkwi w kryzysie. To piąty z rzędu mecz mistrza Niemiec bez wygranej. Można już powiedzieć, że to jeden z najgorszych sezonów bawarskiej ekipy od kilku lat. W Lidze Mistrzów podopieczni Carlo Ancelottiego odpadli w ćwierćfinale (po dwumeczu z Realem Madryt), a walka o mistrzostwo nadal trwa. Wprawdzie w niemieckiej ekstraklasie mają bezpieczną przewagę ośmiu punktów nad RB Lipsk, ale w głównej mierze zawdzięczają to wpadkom rywali, aniżeli własnej postawie.

Jeszcze trzy tygodnie temu BVB przegrała z bawarskim zespołem 1:4 w Bundeslidze. Ale do finału krajowego pucharu awansowała po raz czwarty z rzędu. Nigdy wcześniej żadnej niemieckiej drużynie się to nie udało.

Dzień wcześniej udział w finale zapewnił sobie Eintracht Frankfurt, który na wyjeździe pokonał po rzutach karnych Borussię Moenchengladbach 7-6. Po dogrywce było 1:1.

Obie drużyny są obok siebie w tabeli niemieckiej ekstraklasy - na dziewiątym i dziesiątym miejscu. Eintracht ma dwa punkty więcej.