Lewandowski strzelił Borussii gola piętą

Lewandowski strzelił gola i został liderem klasyfikacji strzelców. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski strzelił gola, a Bayern Monachium pokonał w Dortmundzie Borussię 3:1 (2:0) w 11. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Polski napastnik został liderem klasyfikacji strzelców, a Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera.

To było spotkanie na szczycie w Bundeslidze, choć niewielu liczyło na zwycięstwo gospodarzy. BVB, którego piłkarzem jest obecnie kontuzjowany Łukasz Piszczek, tkwi od jakiegoś czasu w kryzysie. Spotkania w niemieckiej ekstraklasie nie wygrał od 30 września, a po porażce z Bayernem spadł na trzecie miejsce w tabeli.

Z kolei broniący tytułu Bawarczycy, odkąd na ławkę trenerską wrócił Jupp Heynckes, wszystko wygrali. Nabrali pewności siebie i znowu błyszczą.

Wczorajszy mecz mógł się podobać. Było wiele ofensywnych akcji i ładne bramki. Pierwszą z nich w 17. minucie strzelił Arjen Robben. Holenderski skrzydłowy został tym samym najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bayernu. Na koncie ma 93 trafienia w Bundeslidze. Na liście wszech czasów wyprzedził Brazylijczyka Giovane Elbera (92). Lewandowski ma 88 goli.

Zresztą polski napastnik i kapitan biało-czerwonej reprezentacji także się wczoraj popisał. W 37. minucie skorzystał z podania Joshuy Kimmicha i strzelił... piętą. To była jego 11. bramka w sezonie i dzięki niej został liderem klasyfikacji najskuteczniejszych. O jednego gola wyprzedza snajpera Borussii Pierre-Emericka Aubameyanga, który w sobotę wypadł bardzo słabo. Przez całe spotkanie był praktycznie niewidoczny.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył w 67. minucie David Alaba, a honorową bramkę dla gospodarzy zdobył na dwie minuty przed końcem spotkania Hiszpan Marc Bartra.

Bayern ma 26 punktów, czyli o sześć więcej niż Borussia, która spadła na trzecie miejsce w tabeli. Drugi jest RB Lipsk - 22 punkty. Wicemistrz kraju pokonał Hannover 96 2:1.