Lewandowski and Grosicki Goals

Kamil Grosicki w objęciach Roberta Lewandowskiego. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski and Kamil Grosicki are the only players from the squad to qualify for the World Cup qualifiers against Armenia and Montenegro, who have scored goals in their club's weekend league matches. Grzegorz Krychowiak also collected good reviews.

Lewandowski uzyskał bramkę w zakończonym remisem 2:2 wyjazdowym pojedynku Bayernu Monachium z Herthą Berlin. To jego ósme trafienie w sezonie.

Trzeciego gola zdobył Grosicki, który popisał się też asystą, a jego Hull City rozgromiło Birmingham FC 6:1.

Krychowiak z West Bromwich Albion swój występ też zaliczy do udanych. Po raz kolejny był wyróżniającym się piłkarzem swojej drużyny i w 18. minucie zaliczył asystę. Humor może mu tylko mącić, że od kiedy dołączył do WBA ten zespół jeszcze nie wygrał w Premier League. W sobotę gola na 2:2 stracił w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Z bramkarzy powołanych do kadry przez selekcjonera Adama Nawałkę na boisku pojawił się tylko Łukasz Fabiański, a jego drużyna - Swansea City - przegrała z West Ham United 0:1. Po 90 minut na murawie spędzili wszyscy obrońcy, którzy mają stawić się na zgrupowaniu reprezentacji.

Dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji biało-czerwoni z 19 punktami prowadzą w grupie E. O trzy wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię. Na czwartym miejscu jest Rumunia - dziewięć punktów, a na piątym Armenia - sześć. Z dwoma oczkami tabelę zamyka Kazachstan.

Z Armenią w Erywaniu Polacy zagrają w czwartek, a Czarnogórę podejmą 8 października w Warszawie.

Ligowe występy piłkarzy powołanych na mecze eliminacji MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą:

bramkarze
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z West Ham United (0:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - rezerwowy w meczu z Atalantą Bergamo (2:2)
Łukasz Skorupski (AS Roma) - rezerwowy w meczu z Milanem (2:0)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - rezerwowy w meczu z Getafe (2:1)

obrońcy
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - cały mecz z Udinese (0:4)
Thiago Cionek (US Palermo) - cały mecz z Ascoli (0:0)
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z Montpellier (1:1)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - cały mecz z Eintrachtem Frankfurt (1:2)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - cały mecz z Zorją Ługańsk (4:4)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz z FC Augsburg (2:1)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) - cały mecz z Lechem Poznań (0:3)

pomocnicy
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - cały mecz z Mainz (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - cały mecz z Beroe Stara Zagora (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz, gol i asysta z Birmingham (6:1)
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) - cały mecz i asysta z Watford (2:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - od 55. minuty w meczu z Udinese (0:4)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Dynamem Moskwa (3:0)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - do 60. minuty z Fulham (1:2)
Piotr Zieliński (Napoli) - rezerwowy w meczu z Cagliari (3:0)
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) - od 53. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (1:0)
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) - do 69. minuty w meczu z Piastem Gliwce (1:0)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - cały mecz z Legią Warszawa (3:0)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Lechem Poznań (0:3)

napastnicy
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu z Herthą Berlin (2:2)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) - rezerwowy w meczu z Fiorentiną (2:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - do 73. minuty w meczu ze Standard Liege (1:0)