Leicester 1-3 Chelsea: Blues leave it late to close in on title

John Terry z Chelsea świętuje sukces swojej drużyny (Fot. Getty Images)
Chelsea came from behind to beat Leicester City 3-1 at the King Power Stadium and move within one win of claiming the Premier League title.

Broniące się przed spadkiem "Lisy" wygrały cztery poprzednie mecze. Także po pierwszej połowie starcia z podopiecznymi trenera Jose Mourinho sensacyjnie prowadziło, gdyż tuż przed przerwą gola zdobył Marc Albrighton.

Druga część spotkania należała jednak do gości. Już w 48. minucie wyrównał Iworańczyk Didier Drogba, a następnie na listę strzelców wpisali się John Terry i Brazylijczyk Ramires.

Chelsea, która ma 13 pkt przewagi nad Manchesterem City i Arsenalem Londyn mającym do rozegrania zaległą potyczkę z Sunderlandem, mistrzostwo może świętować już w niedzielę, kiedy na własnym stadionie zmierzy się z Crystal Palace. Leicester natomiast ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.