Legia Warsaw match abandoned after midfielder Ondrej Duda is hit with a stone thrown from the crowd

Crowd trouble caused the abandonment of Thursday's Europa League qualifier between Kukesi and Legia Warsaw in Albania. Legia had just taken a 2-1 lead in the first leg of the third qualifying round tie when their player Ondrej Duda was hit by an object thrown from the stand.

Mecz od samego początku był bardzo nerwowy. Do incydentu, po którym sędzia postanowił przerwać spotkanie doszło w 52. minucie, tuż po tym jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1.

Duda padł nagle na murawę i został zniesiony na noszach. Po chwili, z obandażowaną głową, chciał wrócić na boisko.

W międzyczasie Michał Kucharczyk podniósł przedmiot, którym słowacki zawodnik został trafiony i przekazał go sędziemu.
Arbiter po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać spotkanie. Drużyny zeszły do szatni. Na razie nie wiadomo, czy Legii zostanie przyznany walkower.

W pierwszej połowie bramkę dla Legii zdobył Węgier Nemanja Nikolic (29). Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira Santos (49), a potem na 2:1 dla wicemistrzów Polski strzelił Rzeźniczak.

Pierwszych 44 minut meczu nie pokazywała żadna telewizja. Jak się okazało, awarię miał wóz transmisyjny, z którego miał iść sygnał także do Polski. W przerwie spotkania doszło do zamieszek na trybunach, ale te bardzo szybko zostały opanowane.
Rewanż odbędzie się 6 sierpnia w Warszawie.