LM: PSG pokonało Chelsea!

Chelsea pokonane przez PSG (fot. Getty Images)
Paris Saint Germain pokonało u siebie Chelsea Londyn 3:1 (1:1) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 8 kwietnia w Anglii.
Mistrzowie Francji pokonali u siebie drużyne z Londynu, choć do przerwy w znacznie lepszych humorach byli goście. Wówczas utrzymywał się remis 1:1 (gole Ezequiela Lavezziego oraz Edena Hazarda z rzutu karnego).

W drugiej połowie powody do radości mieli już tylko paryżanie. W 61. minucie zdobyli bramkę po samobójczym strzale Davida Luiza (nie zdążył "uciec" przed piłką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego), a w doliczonym czasie gry rezultat na 3:1 podwyższył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Javier Pastore.

Wówczas nie było już na murawie największej gwiazdy gospodarzy Zlatana Ibrahimovica. Szwed został zmieniony w 68. minucie z powodu kontuzji prawego uda. Nie wiadomo, czy będzie mógł wystąpić w rewanżu.

"To uraz mięśniowy. Na pewno potrzeba trochę czasu, aby zawodnik wrócił do zdrowia" - powiedział tuż po meczu trener PSG Laurent Blanc.

Tymczasem przed spotkaniem doszło w Paryżu do bójki z udziałem około dwustu kibiców obu klubów. Po kilku minutach do akcji wkroczyła policja. Na razie brak informacji o ewentualnych poszkodowanych i zatrzymanych.

Rewanżowe mecze - w Dortmundzie i Londynie - zaplanowano na 8 kwietnia. Dzień później odbędą się drugie spotkania w rywalizacji Atletico Madryt z Barceloną oraz Bayernu Monachium z Manchesterem United. We wtorek na Camp Nou i na Old Trafford padły wyniki remisowe 1:1