Kwiatkowski w czołówce wyścigu Dookoła Kraju Basków

W wyścigu Dookoła Kraju Basków Kwiatkowski startuje po raz trzeci. (Fot. Getty Images)
Szwajcar Michael Albasini z ekipy Orica wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków. Na dziesiątej pozycji przyjechał do mety w Eltziego Michał Kwiatkowski (Sky). Koszulkę lidera zachował Australijczyk Michael Matthews (Sunweb).

Podobnie jak dzień wcześniej, wtorkowy odcinek zakończył się finiszem peletonu. Albasini pokonał w sprinterskiej walce Argentyńczyka Miximiliano Richeze (Quick-Step) oraz Belga Seana De Bie (Lotto Soudal), a Matthews uplasował się tuż za czołową trójką.

Na metach poszczególnych etapów nie są przyznawane bonifikaty, stąd w klasyfikacji generalnej aż 109 kolarzy ma ten sam łączny czas. O kolejności decyduje więc suma miejsc na etapach. Kwiatkowski, który w poniedziałek był 20., zajmuje po wtorkowej części rywalizacji dziewiąte miejsce.

W Dookoła Kraju Basków Kwiatkowski startuje po raz trzeci. W 2014 roku zajął w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, ustępując tylko Hiszpanowi Alberto Contadorowi, a rok później był ósmy. Tegoroczną edycję ma potraktować ulgowo, ponieważ jego najbliższym celem będą w połowie kwietnia klasyki ardeńskie. W składzie grupy Sky jest także Michał Gołaś.

Sześcioetapowy, górzysty wyścig na północy Hiszpanii (kat. World Tour) potrwa do 8 kwietnia. Startują m.in. Contador i jego rodak Alejandro Valverde (Movistar), który niedawno we wspaniałym stylu triumfował w Dookoła Katalonii.